Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо нарахування та утримання страхових внесків по виплатам працівникам за рішенням суду

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Грудень, 2007/№ 103
Друк
Лист від 23.04.2007 р. № 02-24-842

Щодо нарахування та утримання страхових внесків по виплатам працівникам за рішенням суду

 

Лист виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.04.2007 р. № 02-24-842

 

Порядок справляння страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) визначається Законами України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240 (далі — Закон № 2240) та «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 р. № 2213 (далі — Закон № 2213).

Відповідно до статті 1 Закону № 2213 та статті 21 Закону № 2240 страхові внески до Фонду нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Виплати працівникам підприємств заробітної плати за рішенням суду за період вимушеного прогулу відносяться до складу фонду оплати праці за визначенням. Крім того, це підтверджується пунктом 2.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, згідно з яким до фонду додаткової заробітної плати включаються доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати.

Відповідно до роз’яснень Державної податкової адміністрації України (лист від 14.03.2005 р. № 2122/6/17-3116) із зазначених виплат утримується податок з доходів фізичних осіб.

Суми, що виплачуються працівнику, поновленому на роботі за рішенням суду, відображаються у складі фонду оплати праці того місяця, у якому було здійснено зазначене нарахування.

Нарахування страхових внесків

у цьому випадку здійснюється роботодавцем у встановлених законом розмірах в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників за місяць, до якого належить вищезазначений фонд оплати праці. Крім того, роботодавець утримує страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 0,5 — 1 % із зазначеної суми*.

* Див. також матеріал на с. 24.

Прим. ред.

Перший заступник директора Е. Ушаков

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі