Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо сплати податків одержувачами бюджетних коштів

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Грудень, 2007/№ 104
Друк
Лист від 31.10.2007 р. № 3.4-06/2309-13219

Щодо сплати податків одержувачами бюджетних коштів

Лист Державного казначейства України від 31.10.2007 р.
№ 3.4-06/2309-13219

 

Державне казначейство України у зв’язку з численними зверненнями з приводу сплати податків одержувачами бюджетних коштів повідомляє наступне.

Одержувачі бюджетних коштів

— це підприємства і госпрозрахункові організації, громадські та інші організації, що не мають статусу бюджетної установи, які одержують безпосередньо через розпорядників кошти з бюджету як фінансову підтримку або уповноважені органами державної влади на виконання державних цільових програм та надання послуг (п. 8 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабміну від 28.02.2002 р. № 228).

Бюджетні кошти, отримані госпрозрахунковими установами у вигляді

субсидій та поточних трансфертів, вважаються доходами з інших джерел і включаються з метою оподаткування до складу його валових доходів (п. 4.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»).

До початку бюджетного року головні розпорядники бюджетних коштів (розпорядники нижчого рівня) визначають мережу розпорядників нижчого рівня (розпорядників) та одержувачів бюджетних коштів, чітко визначившись зі статусом кожної установи, яка обслуговується в органі Державного казначейства (Порядок обслуговування державного бюджету за видатками від 25.05.2004 р. № 89, Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів від 04.11.2002 р. № 205).

У разі якщо підприємство (установа, організація) є переможцем процедури закупівель та відповідно до укладених договорів виконало для бюджетної установи (організації) відповідні роботи (надало послуги, поставило товари), то воно не включається до мережі розпорядника бюджетних коштів. У даному випадку органи Державного казначейства здійснюють розрахунково-касове обслуговування розпорядників (одержувачів) шляхом проведення платежів з їх рахунків, відкритих в органах Державного казначейства відповідно до планових документів на користь підприємств (установ, організацій).

Згідно з нормативною базою, яка регламентує використання бюджетних коштів, одержувачі бюджетних коштів отримують бюджетні кошти через розпорядника на відповідну чітко визначену мету та витрачають їх відповідно до плану використання бюджетних коштів, який погоджується розпорядником бюджетних коштів. Форма плану використання затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 р. № 57.

Сплата платежів до бюджету одержувачами бюджетних коштів може проводитися тільки у випадку, якщо дані виплати передбачені у плані використання бюджетних коштів

.

При цьому

відповідальність за цільове використання бюджетних коштів при сплаті всіх податків та зборів покладається виключно на розпорядників, які погоджують план використання, та одержувачів бюджетних коштів, які здійснюють такі платежі.

Заступник голови О. Чечулінакоментар редакції

Одержувачі бюджетних коштів сплачують податки до бюджету за планом

Те, що одержувачі бюджетних коштів використовують бюджетні кошти відповідно до плану використання бюджетних коштів, передбачено п. 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228. План використання бюджетних коштів

затверджується керівником одержувача за узгодженням з розпорядником, через якого здійснюється отримання бюджетних коштів.

У листі, що коментується, Держказначейство звертає увагу, що одержувачі бюджетних коштів використовують такі кошти

на чітко визначені в плані використання бюджетних коштів цілі. А отже, податки за рахунок виділених бюджетних коштів можна сплатити тільки за наявності такої статті видатків у зазначеному плані. За відсутності відповідної статті податки за виконаними роботами (наданими послугами) одержувачам бюджетних коштів доведеться сплатити за рахунок власних коштів, отриманих від здійснення інших господарських операцій.

Слід також зазначити, що органи Держказначейства контролюють цільове використання бюджетних коштів на стадії проведення платежів із рахунків одержувачів, відкритих в органах Держказначейства. При цьому відповідальність за цільове використання коштів при сплаті податків і зборів покладається виключно на розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

Олена Павленко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі