Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про затвердження Порядку відбору зразків продукції для визначення її якісних показників та форми акта відбору зразків продукції

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Грудень, 2007/№ 97
Друк
Постанова від 31.10.2007 р. № 1280 (

Про затвердження Порядку відбору зразків продукції для визначення її якісних показників та форми акта відбору зразків продукції

Постанова від 31 жовтня 2007 р. № 1280

(витяг)

 

Відповідно до статей 14 і 15 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Кабінет Міністрів України

постановляє:

1.

Затвердити такі, що додаються:

Порядок

відбору зразків продукції для визначення її якісних показників;

форму акта

відбору зразків продукції.

<...>

3.

Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Прем’єр-міністр України В. Янукович

 

 

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 р. № 1280

Порядок відбору зразків продукції для визначення її якісних показників

 

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення органами державного нагляду (контролю) відбору зразків продукції у суб’єктів господарювання для проведення експертизи (випробування).

Особливості відбору зразків окремих видів продукції визначаються іншими нормативно-правовими актами.

2.

Відбір зразків продукції здійснюється на підставі письмового вмотивованого рішення керівника органу державного нагляду (контролю) або його заступника згідно із Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

У рішенні про відбір зразків продукції зазначається кількість зразків для кожного виду (типу) продукції (не менш як два), необхідних для проведення експертизи (випробування), а також місце її проведення. При цьому кількість зразків продукції, що відбираються, повинна відповідати кількості, зазначеній у відповідному рішенні органу державного нагляду (контролю).

3.

Відбір зразків продукції здійснюється посадовою особою органу державного нагляду (контролю) у присутності керівника юридичної особи, фізичної особи — підприємця або уповноваженої ними особи, які мають право заявляти клопотання з приводу пов’язаних з таким відбором дій, про що вноситься запис до акта відбору зразків продукції.

4. Посадова особа органу державного нагляду (контролю) до початку відбору зразків продукції зобов’язана пред’явити суб’єкту господарювання відповідне рішення та ознайомити його з порядком відбору зразків продукції.

5. Відібрані зразки продукції повинні бути укомплектовані, упаковані та опломбовані (опечатані) посадовою особою органу державного нагляду (контролю) і зберігатися та транспортуватися в умовах, що забезпечують незмінність параметрів, за якими буде проводитися експертиза (випробування) таких зразків.

Контрольний зразок продукції залишається у суб’єкта господарювання і зберігається в умовах, що забезпечують збереження його якості та цілісності, до ознайомлення з результатами експертизи (випробування).

6. Посадова особа, яка відбирає зразки продукції для проведення експертизи (випробування), забезпечує їх збереження і своєчасність доставки до місця проведення експертизи (випробування).

7. Посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає

акт відбору зразків продукції (далі — акт) у трьох примірниках.

В акті зазначаються:

місце і дата його складення;

номер і дата рішення керівника органу державного нагляду (контролю), на підставі якого здійснюється відбір зразків продукції, посада, прізвище, ім’я та по батькові посадової особи, яка здійснила їх відбір;

найменування та місцезнаходження юридичної особи та/або її відокремленого підрозділу або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи — підприємця, в яких здійснюється відбір зразків продукції;

посада, прізвище, ім’я та по батькові уповноваженої особи суб’єкта господарювання;

перелік і кількість відібраних зразків продукції із зазначенням виробника, дати виробництва, серії (номера) партії, загальної вартості зразків;

додаткові відомості (з урахуванням специфіки зразків продукції).

8. Усі примірники акта підписуються посадовою особою, яка відібрала зразки продукції, та керівником юридичної особи, фізичною особою — підприємцем або уповноваженою ними особою.

У разі відмови керівника юридичної особи, фізичної особи — підприємця або уповноваженої ними особи від підписання акта

посадова особа органу державного нагляду (контролю) робить в акті запис про те, що керівник юридичної особи, фізична особа — підприємець або уповноважена ними особа з актом ознайомлені і від підпису відмовились.

9.

Один примірник акта передається разом з опломбованими (опечатаними) зразками продукції до уповноваженої та/або акредитованої організації (лабораторії), що призначена для проведення експертизи (випробування) та зазначена в рішенні про відбір зразків продукції, другий — залишається у суб’єкта господарювання, третій — у посадової особи, яка здійснила відбір зразків продукції.

 

img 1
img 2

 коментар редакції

Відбір зразків продукції для перевірки її якості

Причини появи документа, що коментується, аналогічні причинам появи постанови КМУ від 31.10.2007 р. № 1279 (див. коментар редакції до неї на с. 11).

Нагадаємо, що

для перевірки належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища органи державного нагляду (контролю), які надалі називатимемо «контролюючими», мають право відбирати зразки продукції та проводити їх експертизу (див. ст. 8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V, далі — Закон № 877).

Відбір зразків продукції здійснюється на підставі письмового рішення керівника «контролюючого» органу або його заступника

, в якому зазначається кількість зразків для кожного виду чи типу продукції, необхідних для експертизи (не менше двох примірників, один з яких (контрольний) залишається в суб’єкта господарювання), а також місце здійснення цієї експертизи (ст. 13 Закону № 877, див. «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 53).

Порядок відбору зразків продукції визначено ст. 14 Закону № 877, ч. 3 якої передбачає, що Правила відбору зразків продукції затверджуються КМУ, проте КМУ, мабуть, забув про це і

документом, що коментується, затвердив замість Правил Порядок відбору зразків продукції для визначення її якісних показників (далі — Порядок № 1280).

Крім цього, ураховуючи, що відповідно до ч. 4 ст. 15 Закону № 877 форма акта відбору зразків затверджується КМУ, на виконання цієї норми КМУ документом, що коментується,

також затвердив і форму Акта відбору зразків продукції.

Зауважимо, що

документ, який коментується, набуває чинності одночасно із Законом № 877, тобто 26.12.2007 р.

На жаль,

Порядок № 1280 переважно дублює норми ст. 14 і 15 Закону № 877 і не містить жодних нововведень, а щодо особливостей відбору зразків окремих видів продукції посилається на інші нормативно-правові акти, які, мабуть, ще буде прийнято в майбутньому (ч. 2 п. 1 Порядку № 1280), оскільки про них у ньому більше нічого не зазначено.

Крім відомостей, передбачених ст. 15 Закону № 877,

в Акті відбору зразків продукції може бути зазначено і додаткові відомості, якщо це пов’язано зі специфікою зразків продукції (див. останній абзац п. 7 Порядку № 1280)

У разі відмови керівника юридичної особи, фізичної особи — підприємця або уповноваженої ними особи від підписання акта в ньому посадовою особою «контролюючого» органу робиться запис про те, що ця особа з актом ознайомлена і від підпису відмовилася (див. абзац 2 п. 8 Порядку № 1280).

Георгій Сфінцицкі

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі