Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо зарахування частини суми єдиного податку в рахунок сплати пенсійних внесків

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Грудень, 2007/№ 97
Друк
Лист від 15.10.2007 р. № 16442/03-30

Щодо зарахування частини суми єдиного податку в рахунок сплати пенсійних внесків

Лист Пенсійного фонду України від 15.10.2007 р. № 16442/03-30

 

Частина сум єдиного податку, що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Пенсійного фонду, зараховується в рахунок сплати страхових внесків

, нарахованих страхувальником у встановлених законодавством розмірах на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавців та допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Зарахування здійснюється на підставі

платіжного документа, який підтверджує сплату єдиного податку (завірені органом Пенсійного фонду копії платіжного доручення, квитанції (другий примірник прибуткового документа) або іншого документа, що є підтвердженням про внесення готівки у відповідній платіжній системі), поданого платником одночасно з поданням до органів Пенсійного фонду щомісячного розрахунку суми страхових внесків, та даних органів Державного казначейства України про перерахування до бюджету Пенсійного фонду частини сум єдиного податку.

Частина сум єдиного податку зараховується як сплачені страхові внески за найманих працівників за відповідні звітні періоди.

Враховуючи положення пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», згідно з яким внесок на суму дивідендів є складовою частиною єдиного податку, та особливості обліку коштів, що надходять до бюджету Фонду від платників єдиного податку,

частина єдиного податку (з урахуванням внесків, нарахованих на суми дивідендів) зараховується як сплачені страхові внески за найманих працівників платника єдиного податку. Підставою для зарахування цих коштів є платіжний документ, що підтверджує їх сплату на рахунки органів Держказначейства.

Якщо

частина єдиного податку (з урахуванням внесків, нарахованих на суми дивідендів), що спрямована до бюджету Пенсійного фонду за звітний місяць, перевищує суму нарахованих до сплати страхових внесків за відповідний звітний місяць, то зазначена сума зараховується в рахунок сплати страхових внесків за наступні звітні періоди або повертається страхувальникам.

Заступник голови правління
О. Коренєвкоментар редакції

Зарахування частини єдиного податку (у тому числі авансового внеску на суму дивідендів)
 у рахунок сплати страхових внесків до ПФУ

Питання зарахування суми, нарахованої як авансовий внесок на дивіденди платником єдиного податку та розподіленої у складі загальної суми сплаченого податку як частки Пенсійного фонду, у рахунок сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, уже порушувалося на сторінках газети (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 59), і там же його було вирішено.

Нагадаємо суть проблеми. Підприємство — платник єдиного податку згідно з поданим ним Розрахунком сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою за ряд. 8 визначає загальну суму податкового зобов’язання (у тому числі за ряд. 6 — внески, нараховані на суму дивідендів), і цю загальну суму сплачує на рахунок органу Державного казначейства. Цей орган, у свою чергу, здійснює розподіл цієї суми, в результаті якого визначена частина (42 %) податкового платежу (у тому числі внески, нараховані на суму дивідендів) зараховується на рахунки Пенсійного фонду України. Закономірно виникло запитання: чи зараховується в рахунок сплати підприємством страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування вся сума, зарахована на рахунки ПФУ, що надійшла з рахунків Державного казначейства (відповідає ряд. 8 Розрахунку), або в рахунок сплати страхових внесків до ПФУ зараховується пропорційна частина загальної суми, що надійшла на рахунки Держказначейства, — тільки яка власне припадає на суму єдиного податку (відповідає ряд. 5 Розрахунку)?

У зазначеному номері газети наведено офіційну думку фахівця Пенсійного фонду України, яку фактично дослівно процитовано в сьогоднішньому листі ПФУ (чого і слід було чекати). Повторимо: частина платежу, що припадає на авансовий внесок, зараховується нарівні з частиною, що припадає на єдиний податок.

Відомо, що на місцях не всі регіональні відділення ПФУ дотримувалися такої думки. Сподіваємося, що сьогоднішній лист ПФУ примусить їх опам’ятатися.

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі