Теми статей
Обрати теми

Щодо застосування ст. 112 Закону про держбюджет-2007 для страхових випадків

Редакція ПБО
Лист від 26.01.2007 р. № 41/020/99-07

Щодо застосування ст. 112 Закону про держбюджет-2007 для страхових випадків

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 26.01.2007 р.
№ 41/020/99-07

У зв’язку з великою кількістю звернень від робочих органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) щодо застосування норми статті 112 Закону України від 19.12.2006 № 489 «Про Державний бюджет України на 2007 рік» (далі — Закон № 489), що надходять до Департаменту політики державного соціального страхування Мінпраці, надсилаємо роз’яснення з цього питання для застосування в роботі та інформування робочих органів Фонду.

Норми статті 112 Закону № 489 слід застосовувати для страхових випадків

, передбачених статтями 35, 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (далі — Закон), які настали починаючи з 1 січня 2007 року. На страхові випадки (у тому числі тимчасова непрацездатність, вагітність та пологи), які настали до 2007 року, незалежно від дати закриття та подання за місцем роботи лікарняного листка, ці норми не поширюються.

Відповідно до абзацу першого цієї статті застраховані особи — наймані працівники мають право на одержання матеріального забезпечення у разі настання страхового випадку, починаючи з першого дня роботи. При цьому враховується сплата страхових внесків за період — 12 місяців перед настанням страхового випадку не залежно від місця роботи. Якщо такі застраховані особи протягом зазначеного періоду сплачували страхові внески менше 6 місяців, допомога по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах виплачується виходячи з фактичної заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески, обчисленої відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001
№ 1266, але не вище розміру мінімальної заро-бітної плати, установленої на час настання страхового випадку. Таким чином,

у разі настання відпустки по вагітності та пологах або тимчасової непрацездатності, шо триває декілька місяців, розмір допомоги, з урахуванням норм статей 37 і 39 Закону, не повинен перевищувати розмір мінімальної заробітної плати в розрахунку на кожний місяць.

Абзацом другим статті 112 Закону № 489 установлено, що особи, які застраховані на добровільних засадах у Фонді та

фізичні особи — підприємці, що сплачують єдиний податок, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом, за умови сплати страхових внесків (установленого розміру єдиного податку) не менше шести місяців протягом календарного року перед настанням страхового випадку. Тобто для отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг зазначені особи повинні з дня реєстрації в робочому органі Фонду як страхувальника на добровільних засадах, або з дня обрання способу оподаткування доходів за єдиним податком, сплачувати страхові внески не менше шести місяців до настання страхового випадку . Якщо такі особи, сплачували страхові внески (єдиний податок) протягом 2006 року, при настанні страхового випадку в січні 2007 року, цей період ураховується при визначенні права такої особи на одержання матеріального забезпечення (страхової послуги).

Директор департаменту політики державного соціального страхування Т. Антоненко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі