Теми статей
Обрати теми

Про внесення змін до звітності по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП

Редакція ПБО
Наказ від 02.02.2007 р. № 22-

Міністерства та відомства України

 

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Про внесення змін до звітності по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП

Наказ від 2 лютого 2007 року № 22-ос

(витяг)

 

У зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2007 року Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та на підставі пункту 4 постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Про форму звітності по коштах Фонду та Порядок її подання та обліку» від 04.03.2004 р. № 21, із змінами та доповненнями, внесеними наказами Виконавчої дирекції Фонду від 14.05.2004 р. № 59-ос, від 31.01.2005 р. № 7-ос, від 12.05.2005 р. № 48-ос, від 03.02.2006 р. № 22-ос,

наказую:

1.

Внести зміни до звітної форми по коштах Фонду Ф4-ФСС з ТВП «Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності»:

1.1.

У заголовку таблиці II «Нарахована сума фонду оплати праці (доходу), з якої справляються страхові внески»:

— цифри «2,9» замінити на цифри «

1,5»;

— цифри «3,4» замінити на цифри «

2,0».

1.2.

В таблиці IV «Витрати за рахунок страхових внесків» не заповнювати комірки на перетині колонок третьої (Днів), четвертої (Сума) графи «Зараховано витрат за рахунок Фонду» та рядків:

— 4 «По догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (кількість виплат, сума)»;

— 5 «Внески до Пенсійного фонду України за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (кількість нарахувань, сума)»;

— 6 «Одноразові виплати при народженні дитини (кількість виплат, сума)»;

— 7 «Щомісячні виплати при народженні дитини (кількість виплат, сума)».

1.3.

У назві рядка 1 таблиці V «Розшифровка заборгованості за страхувальником (III. р. 17)» слово «внесках» замінити на слово «коштах».

1.4.

Примітку «* викласти в редакції: «*) Заповнюється відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників (наказ Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. № 286 із змінами і доповненнями). Заокруглення до цілих».

1.5.

У примітці «** слова «наказу Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 02.07.2004 р. № 147» замінити на слова «постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936 «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи» із змінами і доповненнями.».

2. Встановити, що звітність за I квартал 2007 року та за наступні періоди подається страхувальниками в установленому правлінням Фонду порядку за

формою Ф4-ФСС з ТВП з урахуванням змін, внесених пунктом 1 цього наказу*.

<...>

4.

Витрати на виплату допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2006 рік, які внаслідок арифметичної або методологічної помилки не знайшли свого відображення (або зайво нараховані) в річному звіті страхувальника за формою Ф4-ФСС з ТВП, у 2007 році відображати у рядку 13 «Інші витрати» таблиці IV «Витрати за рахунок страхових внесків». При цьому, призначення зазначених видів допомоги згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2007 р. № 32, з 1 січня 2007 року здійснюється органами праці та соціального захисту населення.

5.

Виправлення помилок минулих років, що призвели до неправильного нарахування внесків через заниження (завищення) фонду оплати праці або неправильного застосування розміру страхових внесків, проводити у рядку 3.1 «Донараховано самостійно внесків» зі знаком «плюс» або «мінус», а самостійно нараховану пеню — у рядку 3.2 «Донараховано самостійно пені» таблиці III. «Розрахунки по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування» форми Ф4-ФСС з ТВП. При цьому, показники фонду оплати праці та суми внесків за звітний період не коригувати.

<...>

* Комплект бланків укладено в номер.

Прим. ред.

Директор С. Санченкокоментар редакції

Оновлення форми Ф4-ФСС з ТВП

Наказом, що коментується, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) уніс зміни до Звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП. Отже,

за І квартал 2007 року звітність до Фонду надаватиметься за новою формою.

Оновлену форму звітності приведено у відповідність до норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 р. № 489-V (далі — Закон про держбюджет-2007). Зокрема, у зв’язку зі зниженням ставок внесків у частині нарахувань з 2,9 % до

1,5 % для страхувальників та з 3,4 % до 2 % для добровільно застрахованих осіб, змінено відповідні показники в таблиці II
«Нарахована сума фонду сплати праці (доходу), з якої справляються страхові внески».

Крім того, тепер у таблиці IV «Витрати за рахунок страхових внесків» не заповнюються комірки, у яких раніше зазначалася кількість та сума виплачуваних допомог при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також внесків до Пенсійного фонду за осіб, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до 3 років. За зазначеними виплатами може відображатися тільки заборгованість страхувальника, яка виникла до 01.01.2007 р. та залишилася непогашеною (колонка 7 таблиці IV). Це цілком логічно, адже згідно зі ст. 56 Закону про держбюджет-2007 допомоги, нараховані в поточному році, виплачуються за рахунок коштів бюджету, а не Фонду.

Крім того, Фонд уточнює

порядок самостійного виправлення помилок у Звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП. Так, заниження або завищення сум допомоги при народженні та допомоги по догляду за дитиною до 3 років виправляється за ряд. 13 «Інші витрати» таблиці IV «Витрати за рахунок страхових внесків».

При виправленні помилок минулих років, пов’язаних із заниженням (завищенням) фонду оплати праці або неправильним застосуванням ставок страхових внесків, проводити коригування слід за

ряд. 3.1 «Донараховано самостійно внесків», а відображення самостійного нарахування пені — у ряд. 3.2 «Донараховано самостійно пені» таблиці III «Розрахунки по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування». При цьому показники фонду оплати праці та суми внесків за звітний період не коригуються.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі