Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про затвердження Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу)

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2007/№ 16
Друк
Постанова від 29.01.2007 р. № 68

Кабiнет Мiнiстрiв України

Про затвердження Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу)

Постанова від 29 січня 2007 р. № 68

(витяг)

 

Відповідно до статті 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» Кабінет Міністрів України

постановляє:

1.

Затвердити Порядок відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), що додається.

<...>

Прем’єр-міністр України В. Янукович

 

 

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2007 р. № 68

Порядок відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу)

 

1. Згідно з цим Порядком

господарські організації здійснюють відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2006 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 67 Закону про Державний бюджет України на 2006 рік) та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2007 році.

2.

Відрахування частини чистого прибутку (доходу) здійснюється:

державними (крім Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух» відповідно до Закону України «Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів»), у тому числі казенними, підприємствами та їх об’єднаннями і дочірніми підприємствами — у розмірі

15 відсотків;

акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб’єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами —

у розмірі, визначеному базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, які затверджуються Фондом державного майна за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

3.

Частина чистого прибутку (доходу), що відраховується до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та розмірів відрахувань частини прибутку (доходу), зазначених у пункті 2 цього Порядку.

Господарські організації, включені до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості

відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», зменшують чистий прибуток, з якого розраховуються відрахування до державного бюджету, на суму прибутку, отриманого в результаті погашення заборгованості відповідно до зазначеного Закону.

Частина чистого прибутку (доходу)

сплачується господарськими організаціями до державного бюджету у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

4. Акціонерні, холдингові компанії та інші суб’єкти господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірні підприємства здійснюють відрахування частини чистого прибутку (доходу)

відповідно до розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутному фонді.

5. Для господарських організацій, визначених пунктом 4 цього Порядку, що сплатили за результатами фінансово-господарської діяльності у 2006 році частину прибутку відповідно до статті 67 Закону про Державний бюджет України на 2006 рік, на суму нарахованих на державну частку за результатами фінансово-господарської діяльності у 2006 році дивідендів, сплачену в установленому порядку, зменшується сума частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті у наступних податкових періодах.

Сума нарахованих на державну частку за результатами фінансово-господарської діяльності у 2006 році дивідендів зменшується на суми частини чистого прибутку (доходу), нараховані за грудень 2006 р. та за результатами фінансово-господарської діяльності у I кварталі 2007 р. і сплачені в установленому порядку.

6. Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету,

визначається господарськими організаціями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою адміністрацією, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.

Розрахунок

частини чистого прибутку (доходу) подається до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток.

7. Сплачена відповідно до цього Порядку частина чистого прибутку (доходу) зараховується на відповідні рахунки з обліку надходжень до загального фонду державного бюджету, відкриті в органах Державного казначейства.

8. Iнформацію про нарахування та сплату частини чистого прибутку (доходу) відповідно до цього Порядку господарські організації подають центральним та місцевим органам виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать або які здійснюють функції з управління частками (акціями, паями), що належать державі у їх статутному фонді.коментар редакції

Держдивіденди-2007

Цей документ можна назвати традиційним та очікуваним. Благо з’явився він, на відміну від попередника, своєчасніше. Звернемо увагу на основні моменти цієї постанови Кабінету Міністрів:

1. Закон про держбюджет на 2007 рік установив, що змішані підприємства (акціонерні, холдингові компанії) з держчасткою в статутному фонді та їх дочірні підприємства сплачують частину прибутку в розмірі

базових нормативів відрахування частини прибутку, яка направляється на виплату дивідендів. Із сьогоднішньої постанови випливає, що такі нормативи має встановити Фонд держмайна за погодженням з Кабміном. Сподіваємося, що Фонд держмайна не зволікатиме з відповідним документом.

2. Змішані підприємства так само, як і минулого року, можуть зробити

залік держдивідендів та дивідендів. При цьому сума самих дивідендів за 2006 рік зменшується на суми частини прибутку, нараховані за грудень 2006 року та за результатами фінансово-господарської діяльності в І кварталі 2007 року і сплачені в установленому порядку. Що це за зменшення, поки не зрозуміло. Не виключено, що до тексту постанови закралася прикра помилка.

3. Відсутня згадка про господарські товариства, більш ніж 50 відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться в статутному фонді інших господарських товариств, контрольним пакетом акцій яких володіє держава. У принципі це логічно, адже вони за підсумками 2006 року сплачують до держбюджету тільки дивіденди (про сплату ними частини прибутку в Законі про держбюджет на 2007 рік нічого не зазначено).

4. Ця постанова, як і її попередники, не поширюється на

комунальні підприємства та підприємства, у статутних фондах яких є частка комунальної власності. Для них такий документ мають розробити місцеві ради.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі