Теми статей
Обрати теми

Пошта редакції. Відображення податкової накладної, що «спізнилася», у декларації з ПДВ

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Відображення податкової накладної, що «спізнилася», у декларації з ПДВ

 

Як слід відображати в декларації з ПДВ отримані пізніше на один чи більше місяців податкові накладні?

(м. Харків)

 

Щодо відображення в

декларації з ПДВ податкових накладних, отриманих із запізненням, думка ДПАУ змінювалася неодноразово. Так, у листі від 11.08.2004 р. № 15316/7/15-2417 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2005, № 92) ДПАУ рекомендувала платнику податків користуватися п.п. 7.2.6 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі — Закон про ПДВ), тобто в разі, коли продавець порушував порядок виписування податкової накладної, результатом чого було несвоєчасне її отримання підприємством, необхідно було подавати до податкового органу заяву з доданням копій товарних чеків чи інших розрахункових документів, які свідчили б про придбання товарів (робіт, послуг). Саме така заява була підставою для включення цих сум до складу податкового кредиту.

Проте якщо такі дії не було здійснено, то ДПАУ у зазначеному листі все одно

визнавала право платника на податковий кредит щодо податкових накладних, які «спізнилися», і рекомендувала включати їх до ряд. 16.2 «Коригування податкового кредиту за попередні звітні періоди: інші випадки» декларації з ПДВ (у діючій формі декларації це ряд. 16.3).

Зауважимо, що сьогодні ДПАУ дотримується іншої позиції. Так, у

листі від 30.12.2005 р. № 26268/7/16-1117 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 68) зазначається, що отримані із запізненням податкові накладні не можуть бути коригуванням, оскільки в цьому випадку йдеться не про коригування, а про відображення права на податковий кредит згідно з п.п. 7.2.6 Закону про ПДВ. От чому додаток 1 «Розрахунок коригування сум ПДВ» у цьому випадку не заповнюється, а в декларації такі накладні відображаються в ряд. 10.1. Такий самий підхід до питання відображення податкових накладних, що «спізнилися», неодноразово викладався на сторінках нашої газети (див., наприклад, «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 18).

Ігор Хмелевський, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі