Теми статей
Обрати теми

Щодо отримання грошової компенсації за частину щорічної відпустки

Редакція ПБО
Лист від 24.01.2007 р. № 9/13/133-07

Щодо отримання грошової компенсації за частину щорічної відпустки

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 24.01.2007 р. ¹ 9/13/133-07

 

Відділ умов та режимів праці розглянув <...> звернення і повідомляє.

Частиною четвертою ст. 24 Закону України «Про відпустки» передбачено, що за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні. Отже, основною умовою для отримання грошової компенсації за частину щорічної відпустки є використання працівником в обов’язковому порядку 24 календарних днів щорічної відпустки.

Тому за бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 календарних днів щорічної відпустки,

за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей же робочий рік має бути виплачено грошову компенсацію. Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника 28 календарних днів (24 к. д. — щорічна основна відпустка і 4 к. д. — щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день, визначена колективним договором), то за умови використання працівником за відповідний робочий рік щорічної відпустки тривалістю 24 календарних дні за 4 календарні дні він може отримати компенсацію.

Згідно зі ст. 22 Закону України «Про відпустки» у разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості роботодавець провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

За необхідності відшкодування шкоди з працівника, що звільнився, роботодавець має право звернутися з позовом про відшкодування шкоди до суду.

Начальник відділу умов та режимів праці Г. Максименкокоментар редакції

Особливості виплати компенсації за невикористану відпустку

У листі, що коментується, Мінпраці роз’яснює порядок виплати компенсації за невикористану відпустку.

Нагадаємо, що згідно з частиною четвертою ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданих працівнику щорічної та додаткової відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарні дні.

Виходячи з роз’яснень, наданих Мінпраці, компенсація за невикористану відпустку надається з дотриманням таких правил.

1. Тривалість наданих працівнику щорічної та додаткової відпусток не повинна бути менше 24 календарних днів.

2. Роботодавець не може відмовити працівнику у виплаті грошової компенсації за невикористані ним дні відпустки, якщо працівник виявив таке бажання.

3. Компенсація виплачується

тільки після використання працівником 24 календарних днів відпустки за робочий рік, за який надається відпустка. Отже, не можна спочатку виплатити працівнику грошову компенсацію за частину відпустки, і лише потім надати йому відпустку.

Наприклад, тривалість щорічної відпустки працівника становить 31 календарний день. У цьому разі, за умови використання працівником за відповідний робочий рік щорічної відпустки тривалістю 24 календарні дні, працівнику за його бажанням має бути виплачено компенсацію за 7 календарних днів.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до ст. 83 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. особам до 18 років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі