Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Відповідальність за несвоєчасний звіт про відрядження

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2007/№ 38
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Відрядження в Україні

Відповідальність за несвоєчасний звіт про відрядження

 

Які санкції передбачено законодавством за несвоєчасне подання звіту та неповернення надміру витрачених коштів на відрядження?

(м. Славянськ)

 

Для відповіді на поставлене запитання звернемося до

Закону № 889, який регулює порядок оподаткування надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження і не повернених у встановлені законодавством строки, а також до Порядку № 637. Спочатку визначимося зі строками подання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — Звіт).

 

Строки подання Звіту про використання виданих на відрядження коштів

Кошти, які використовувалися у відрядженні

Строк подання

Звіту

1.

Готівкові кошти на відрядження, у тому числі й на купівлю ТМЦ

До закінчення третього банківського дня, наступного за днем завершення відрядження* (

пп. 9.10.2, 9.10.4 Закону № 889, п. 2.11 Положення № 637)

2.

Платіжні картки, при цьому платником податку використовувалася готівка

3.

Платіжні картки, при цьому платником податку здійснювалися розрахунки тільки в безготівковій формі

Не пізніше 10 днів, а за наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може продовжити строк до 20 банківських днів (до з’ясування питань щодо виявлення розбіжностей між звітними документами) (

п.п. 9.10.4 Закону № 889, п. 2.12 Положення № 637)

 

* Ці ж строки подання Звіту встановлено і щодо валюти. Разом з тим невикористану валюту можна здавати до банку в п’ятиденний строк після оприбуткування до каси (п. 4.2 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою НБУ від 26.03.98 р. № 119).

 

За невиконання вимог законодавства щодо строків повернення надміру витрачених коштів передбачено такі санкції:

 

Санкції за несвоєчасне повернення грошових коштів

Порушення працівником строків повернення готівки

Санкції

Штраф (15%)

НДФО (15%)

Трикратна вартість цінностей

1. У звітному місяці, після того як закінчився граничний строк повернення:
— гривень
— валюти

+
+



+

2. Після закінчення місяця, в якому закінчилися граничні строки повернення:
— гривень
— валюти

+
+

+
+


+

 

Якщо працівник своєчасно подав

Звіт, а надміру витрачені кошти не повернув, штрафні санкції до нього все одно застосовуються.

Зауважимо, що для визначення об’єкта оподаткування слід керуватися

п. 3.4 Закону № 889, згідно з яким неповернені в строк кошти оподатковуються в тому ж порядку, що і доходи, отримані в негрошовій формі, тобто із застосуванням «натурального коефіцієнта» (лист ДПАУ від 17.05.2005 р. № 4347/6/17-3116).

Бувають ситуації, коли з об’єктивних причин

Звіт не може бути подано своєчасно, наприклад, працівник відразу після закінчення відрядження захворів і не зміг вийти на роботу. Тоді відзвітувати можна пізніше, це не спричинить застосування штрафних санкцій за наявності належним чином оформленого лікарняного листка. Податківці дотримуються такої самої точки зору, підтвердженням цього є лист ДПА у Дніпропетровській області від 11.10.2005 р. № 25821/10/17-228.

Слід зауважити: до

юридичних осіб усіх форм власності за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки застосовуються фінансові санкції в розмірі 25 % від виданих під звіт сум (п. 1 Указу № 436). Крім того, порушення правил ведення касових операцій спричиняє застосування адміністративного штрафу до посадових осіб у розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 — 255 грн.). При повторному порушенні правил ведення касових операцій особою, яка протягом року вже піддавалася адміністративному стягненню, застосовується штраф від 10 до 20 нмдг (170 — 340 грн.) (ст. 1642 КпАП).

Марина Ковенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно