Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Вартість проїзду на таксі за кордоном відшкодовується відрядженому працівнику та включається до валових витрат підприємства

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2007/№ 38
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Відрядження за кордон

Вартість проїзду на таксі за кордоном відшкодовується відрядженому працівнику та включається до валових витрат підприємства

 

Працівник підприємства, перебуваючи у службовому відрядженні за кордоном, скористався послугами таксі, що підтверджується чеком таксометра. Чи може підприємство відшкодувати працівнику вартість проїзду на таксі та включити цю суму до складу валових витрат?

(м. Київ)

 

Так, може

.

Підтвердження факту, що витрати на проїзд на таксі, понесені працівником, який перебував у закордонному відрядженні,

може бути відшкодовано підприємством, знаходимо в абзаці третьому п. 1.8 розділу II Інструкції № 59.

У цьому

пункті зазначається, що витрати, пов’язані з використанням таксі чи орендованого транспорту, може бути відшкодовано працівнику з дозволу керівника підприємства.

Тому після повернення з відрядження за кордон працівнику слід скласти авансовий звіт, додати до нього посвідчення про відрядження і документи, що підтверджують понесені витрати (у тому числі чек таксометра), і подати все це на затвердження керівнику підприємства. У такому разі цілком можна розраховувати на позитивне рішення, оскільки відповідно до

ст. 121 КЗпП відшкодування зазначених в авансовому звіті сум є компенсацією витрат, понесених працівником у відрядженні.

А ще краще, якщо дозвіл на використання таксі як засобу пересування буде зафіксовано безпосередньо в наказі керівника про направлення працівника у відрядження за кордон.

Щодо податкового обліку сплачених за проїзд у закордонному таксі сум, то у них є шанси потрапити до складу валових витрат на підставі

п.п. 5.4.8 Закону про податок на прибуток, адже до переліку витрат на відрядження, наведеного в першому абзаці цього підпункту, входять і витрати на проїзд відрядженої особи за місцем відрядження, причому без будь-яких обмежень щодо видів транспорту. Головне, щоб працівник після повернення з відрядження надав документи, що підтверджують понесені ним витрати.

І ще один момент. Зазначені витрати згідно з

п.п. 4.3.2 Закону № 889 не включаються до оподатковуваного доходу працівника. Не є вони і надміру витраченими коштами. Такий висновок випливає з абзацу першого п.п. 2.1.5 розділу II Інструкції № 59.

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно