Теми статей
Обрати теми

Відповідальність за несвоєчасне повернення надміру витрачених сум

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Відрядження за кордон

Відповідальність за несвоєчасне повернення надміру витрачених сум

 

За авансовим звітом у валюті, поданим працівником протягом трьох днів після повернення з відрядження, затверджено перевитрату сум на відрядження. У підприємства немає грошових коштів (ні в касі, ні на розрахункових рахунках) для відшкодування цієї суми в установлені строки. Які штрафні санкції може бути застосовано?

(м. Чернівці)

 

Пунктом 2.11 Положення № 637

та п.п. 9.10.2 Закону № 889-IV установлено, що після повернення з відрядження працівник зобов’язаний до закінчення третього банківського дня, наступного за днем завершення відрядження, подати звіт про використання коштів, наданих на відрядження.

Якщо працівник використав у відрядженні коштів більше, ніж йому було видано у вигляді авансу,

різницю має бути відшкодовано йому за умови, що цю суму використано на цілі, передбачені в посвідченні про відрядження

Підпунктом

1.17. Інструкції № 59 установлено: якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, то виплата здійснюється в національній валюті України за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день погашення заборгованості, але не пізніше третього банківського дня після затвердження керівником звіту про використання коштів, наданих на відрядження.

Чинне законодавство

не містить прямої норми, яка б установлювала відповідальність підприємства за несвоєчасне відшкодування коштів, витрачених працівником у відрядженні. Однак правовідносини між підприємством і працівником щодо відрядження належать до трудових, які регулюються КЗпП.

За порушення вимог законодавства про працю (у цьому випадку порушення граничних строків компенсації витрат підзвітній особі — працівнику підприємства) для посадових осіб та громадян-підприємців

ч. 1 ст. 41 КпАП установлено адміністративну відповідальність — штраф від 15 до 50 нмдг (255 — 850 грн.). Відповідно до ст. 255 КпАП протокол про правопорушення складають уповноважені посадові особи Міністерства праці та соціальної політики України.

Василь Марченко, аудитор

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі