Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПДВ. Коригування податкового кредиту в разі зміни напрямку використання товару

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2007/№ 42
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

ПДВ

Коригування податкового кредиту в разі зміни напрямку використання товару

 

У момент придбання товару передбачалося, що він використовуватиметься в неоподатковуваних операціях, тому суму сплаченого ПДВ у розмірі 500 грн. було включено до складу валових витрат. Згодом товар використовували в оподатковуваній операції. Чи можна в цьому випадку відновити податковий кредит? Як це відобразиться в декларації з ПДВ?

(м. Ялта)

 

Підприємство, придбаваючи товар, планує його використання, і від того, в яких саме операціях він братиме участь, залежить доля вхідного ПДВ. Так, якщо платник придбаває (виготовляє) товари, які призначені для їх використання в оподатковуваних операціях, то сума ПДВ, сплаченого у зв’язку з таким придбанням (виготовленням),

не включається до складу податкового кредиту (п.п. 7.4.2 Закону про ПДВ). Сума такого ПДВ включається до складу валових витрат згідно з третім абзацом п.п. 5.3.3 Закону про податок на прибуток.

Якщо ситуація змінилася і товари, які спочатку планувалося використовувати в неоподатковуваних операціях, використано в оподатковуваній операції, то за наявності податкової накладної у підприємства з’являються всі підстави

для відображення податкового кредиту (п.п. 7.4.1 Закону про ПДВ).

Щоб відновити податковий кредит, необхідно провести такі коригування:

— виключити зі складу валових витрат суму ПДВ, сплаченого під час придбання товару;

— збільшити податковий кредит на суму ПДВ.

Перше коригування відобразиться в поточній декларації з податку на прибуток шляхом зменшення валових витрат за

рядком 04.1 «Витрати на придбання товарів» на суму 500 грн.

Друге коригування — у декларації з ПДВ, у

рядку 16.3 «Інші випадки» (+500 грн.) і в додатку 1 «Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість».

Такі коригування не можна вважати виправленням помилок, тому

жодні санкції підприємству не загрожують.

Марина Ковенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно