Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Держдивіденди. Дивіденди комунального підприємства

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2007/№ 42
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Держдивіденди

Дивіденди комунального підприємства

 

Чи правомірне рішення органу місцевого самоврядування щодо сплати 80 % прибутку комунального підприємства до місцевого бюджету за підсумками 2006 року, якщо підприємство перебувало на єдиному податку? Якщо так, то який прибуток необхідно брати для розрахунку?

(м. Красноград)

 

Спочатку зауважимо дещо про сумісність спрощеної системи оподаткування та комунальних підприємств. Річ у тому, що останнім часом податківці схиляються до того, що підприємства, засновані на державній та комунальній власності, не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування (див.

листи ДПАУ від 11.12.2006 р. № 13864/6/15-0416, від 17.10.2006 р. № 11668/5/15-0416).

Що стосується дій органів місцевого самоврядування, то вони є правомірними. Цей платіж у межах чинного законодавства прирівняно до дивідендів. Це випливає з визначення дивідендів, наведеного в

п. 1.9 Закону про податок на прибуток. Більше того, цей платіж п. 3 ст. 14 Закону про систему оподаткування передбачено в переліку загальнодержавних податків та зборів (обов’язкових платежів). Про це також нагадували і податківці у своїх консультаціях із приводу розподілу прибутку на користь держави (див., наприклад, листи ДПАУ від 23.05.2005 р. № 10017/7/15-1117, від 24.01.2005 р. № 1255/7/15-1317).

Особливості сплати держдивідендів із року в рік установлюються Законом про держбюджет і прийнятими відповідно до нього підзаконними актами. Так,

ст. 67 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» від 20.12.2005 р. № 3235-IV установлено, що господарські організації, які належать до комунальної власності або у статутному фонді яких є частка комунальної власності, сплачують до загального фонду місцевих бюджетів частину прибутку (доходу). Тією ж статтею встановлено, що порядок і нормативи відрахування частини прибутку (доходу) комунальними підприємствами (або з часткою комунальної власності) до бюджету встановлюються відповідними місцевими органами самоврядування. Подібна вказівка міститься і в п.п. 7.8.2 Закону про податок на прибуток. Інакше кажучи, місцеві органи влади уповноважені вирішувати за комунальне підприємство, яку частину прибутку воно відраховує до місцевого бюджету, а встановлені ними нормативи відрахувань можуть відрізняться від нормативів, передбачених КМУ для відрахувань до державного бюджету.

Що стосується системи оподаткування, то на сплату держдивідендів вона не впливає, адже виходячи з визначення, наведеного в

п. 1.9 Закону про податок на прибуток, ідеться про розподіл прибутку, а у випадку з держдивідендами — також і про обов’язкову їх виплату державі. Самі ж держдивіденди розраховуються за правилами бухгалтерського обліку і не залежать від показників податкового обліку, що також установлено п. 1.9 зазначеного Закону (до розрахунку береться бухприбуток із ряд. 220 форми № 2 «Звіт про фінансові результати»).

Цю ж думку викладено і в

листі ДПАУ від 23.05.2005 р. № 10017/7/15-1117, де також зазначено, що держдивіденди сплачують навіть неприбуткові підприємства.

Антон Іванченко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно