Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Заміна частини відпустки грошовою компенсацією

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2007/№ 44
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Заміна частини відпустки грошовою компенсацією

 

Чи можна компенсувати частину відпустки працівниці, яка має двох дітей віком 10 і 13 років, якщо тривалість щорічної відпустки 24 календарні дні?

(м. Житомир)

 

Насамперед зауважимо, що ця працівниця має право:

— на щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарні дні (

ст.  6 Закону про відпустки);

— на додаткову відпустку на дітей тривалістю 7 календарних днів (

ст.  19 Закону про відпустки).

Отже, загальна тривалість відпустки працівниці складає 31 календарний день.

Розглянемо, яку ж частину відпустки може бути компенсовано згідно з чинним законодавством.

Відповідно до

ст. 24 Закону про відпустки за бажанням працівника частину щорічної відпустки може бути замінено грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданих працівниці щорічної та додаткової відпусток має становити не менше 24 календарних днів.

Зверніть увагу, що

заміні грошовою компенсацією підлягають тільки щорічні відпустки. Згідно зі ст. 4 Закону про відпустки до них належать:

— основна відпустка;

— додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;

— додаткова відпустка за особливий характер праці;

— інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Фахівці Мінпраці в

листі від 24.01.2007 р. № 9/13/133-07 («Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 23) акцентують увагу на тому, що для отримання грошової компенсації 24 дні відпустки має бути обов’язково використано працівником. З цього випливає, що компенсацію може бути виплачено тільки після того, як працівнику буде надано 24 календарні дні щорічної та додаткової відпусток.

Щодо

додаткової відпустки на дітей, то вона належить до соціальних відпусток. Така відпустка надається не за відпрацьований рік, а за календарний рік, і компенсації не підлягає. Виплату компенсації за невикористані дні додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, передбачено тільки в разі звільнення.

Проте додаткову відпустку може бути використано для виконання основної умови, за якої частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією.

Так, працівниця в заяві просить надати 17 календарних днів щорічної відпустки і 7 календарних днів додаткової відпустки на дітей. Загальна тривалість щорічної та додаткової відпустки складе 24 календарні дні. У такому разі решту 7 календарних днів щорічної відпустки може бути замінено грошовою компенсацією.

Катерина Скрипкіна, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно