Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Подання декларації.Позначка «Х» у полі 08 «ознака бюджетного відшкодування» не є обов’язковим реквізитом декларації з ПДВ

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2007/№ 88
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Позначка «Х» у полі 08 «ознака бюджетного відшкодування» не є обов’язковим реквізитом декларації з ПДВ

 

 Підприємство своєчасно подало до податкового органу декларацію з ПДВ за вересень 2007 року. Проте за два тижні поштою було отримано лист ДПІ, в якому зазначено, що одержану декларацію визнано неприйнятою з однієї причини — відсутність обов’язкового реквізиту (у полі 08 «ознака бюджетного відшкодування» не проставлено відповідну позначку «Х») і запропоновано подати нову декларацію. Чи правомірні дії податкового органу?

(м. Кременчук)

 

Ні, неправомірні

.

Почнемо з того, що

абзац п’ятий п.п. 4.1.2 Закону № 2181 передбачає таке: податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення , може бути не визнана як податкова декларація, якщо:

— у ній

не зазначено обов’язкових реквізитів;

— її не підписано відповідними посадовими особами;

— її не скріплено печаткою платника податків.

Отже, згідно із

Законом № 2181 недійсною може бути визнано, зокрема, декларацію, що не містить обов’язкових реквізитів. Які ж реквізити вважаються обов’язковими?

Звернемося до правил заповнення та подання податкової декларації з ПДВ, установлених

Порядком № 166. У ньому не виділено переліку обов’язкових реквізитів. Пункт 5.1 цього Порядку зобов’язує зазначати інформацію у вигляді позначки «Х» у спеціальному полі для відміток тільки напроти рядків 011 — 012 «повної» декларації та рядків 011 — 0133 скороченої декларації, щоб ідентифікувати тип декларації. Інших випадків обов’язкового проставляння платником податків позначки «Х» у цій формі звітності ні Порядком № 166, ні тим більше Законом про ПДВ не передбачено.

Тому, на нашу думку, серед обов’язкових реквізитів можна назвати тільки ті реквізити, які має бути вказано

в будь-якому випадку і без яких декларацію не можна ідентифікувати — це найменування підприємства, його код ЄДРПОУ, індивідуальний податковий номер платника ПДВ, номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, звітний (податковий) період тощо.

Щодо інформації, яку несе в собі позначка «Х» у полі «ознака бюджетного відшкодування», то її можна назвати

довідковою. Адже право на бюджетне відшкодування виникає у підприємства не завжди, тому і відповідне поле заповнюється не завжди. А отже, відсутність зазначеної позначки в декларації з ПДВ не повинна бути підставою для визнання декларації неподаною і направлення на адресу платника податків податкових повідомлень.

Підтвердженням такого висновку є

ухвала ВАСУ від 29.03.2006 р. (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 44). Основна думка в ній зводиться до того, що відсутність позначки «Х» у полі 07 «ознака визначення від’ємного значення» не є підставою вважати, що декларацію не було подано, оскільки це поле декларації не належить до обов’язкових реквізитів декларації з ПДВ. І хоча в ухвалі ВАСУ йдеться про відсутність позначки «Х» у полі 07, а не в полі 08, її висновки цілком застосовні і в цій ситуації.

До відома: існує ще низка причин, за наявності яких подану платником податків декларацію може бути не прийнято податковим органом. Згідно з

п. 4.5 Порядку № 691 «невизнаною» може бути звітність:

— якщо електронні підписи, накладені на електронний варіант податкової звітності втратили свою актуальність (автентичність) або взагалі відсутні в базі сертифікатів відкритих ключів податкового органу;

— без ідентифікаційних кодів з ЄДРПОУ;

— у якій

текст або цифри неможливо прочитати внаслідок пошкодження (наприклад, документи, залиті чорнилом, потерті, що не пройшли перевірку XSD тощо) або невідповідності формату файлу, установленого наказом ДПАУ «Про затвердження формату (стандарту) електронного документа звітності платників податків» від 03.05.2006 р. № 242;

— із порваними листами;

— у вигляді ксерокопій оригіналів звітних документів;

— уточнюючі розрахунки (звіти), що подаються платниками податків до ДПІ в період перевірки державним податковим органом у разі заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів;

— із порушенням загальних вимог оформлення документів податкової звітності;

— із порушенням вимог порядку підписання файлу (в разі подання звітності в електронному вигляді).

Який же вихід із положення, що склалося?
Є два шляхи:

1) подати нову декларацію разом зі сплатою штрафу, установленого

п.п. 17.1.1 Закону № 2181, у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.), не сперечаючись з податківцями, зрозуміло, якщо граничні строки подання декларації закінчилися;

2) оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження, передбаченому

п. 5.2 Закону № 2181.

Так що вибір за підприємством.

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно