Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Заповнюємо розділ І. Податок з реклами в декларації з ПДВ не відображається

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2007/№ 88
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Податок з реклами в декларації з ПДВ не відображається

 

Чи відображається в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних, а також у декларації з ПДВ податок з реклами?

(м. Запоріжжя)

 

Основним нормативним документом, що регулює порядок нарахування та сплати податку з реклами, є

Декрет № 56-93. Згідно зі ст. 11 зазначеного документа об’єктом податку з реклами є вартість послуг з установлення та розміщення реклами. Утримання та перерахування цього податку до бюджету здійснює особа, яка надає такі послуги. При цьому замовник оплату вартості наданих йому послуг та сплату податку з реклами здійснює одночасно.

Щодо нарахування ПДВ, то з

п. 4.1 Закону про ПДВ випливає, що база оподаткування операцій з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче звичайних цін з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків і зборів згідно із законами України з питань оподаткування.

Відповідно до

ст. 15 Закону № 1251 податок з реклами належить до місцевих податків і зборів, а отже, його не може бути включено до бази обкладення ПДВ. Таким чином, і податок з реклами, і ПДВ нараховуються на ту саму величину — на вартість послуг з установлення та розміщення реклами.

Суб’єкт господарювання, який надає послуги зі встановлення та розміщення реклами, у момент виникнення зобов’язань з ПДВ має виписати податкову накладну (

п.п. 7.2.3 Закону про ПДВ).

Відобразити в податковій накладній суми, що

не включаються до бази оподаткування, одночасно збільшуючи «загальну суму коштів, що підлягають до сплати» можна двома способами:

— у графі 11 розділу III, при цьому після слів «Поворотна (заставна) тара» слід дописати «податок з реклами». Такої ж думки дотримуються і податківці у «Віснику податкової служби України», 2000, № 20, с. 22. На практиці цей варіант є поширенішим;

— у додатковому рядку між розділами IV і V. Про це писала ДПАУ м. Києва в

листі від 03.03.2006 р. № 145/10/31-106.

Незважаючи на те що податок з реклами зазначається в податковій накладній окремим рядком,

відображати його в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних не слід, оскільки він не містить інформації про сплачені покупцями суми, які не входять до бази нарахування ПДВ.

Оскільки Реєстр є підставою для відображення узагальнених результатів обліку операцій у декларації з ПДВ (

п. 7 Порядку № 244), сума податку з реклами не потрапить до цієї декларації.

Марина Ковенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно