Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Заповнюємо розділ І. Операція з передачі в оренду майна не відображається в декларації з ПДВ

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2007/№ 88
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Операція з передачі в оренду майна не відображається в декларації з ПДВ

 

Чи потрібно відображати в рядку 3 декларації з ПДВ операцію з передачі в оренду виробничого устаткування за договором оперативної оренди?

(м. Харків)

 

Ні, не потрібно

.

Згідно з

п. 3.1 Закону про ПДВ обкладенню податком на додану вартість підлягають операції з:

поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, у тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу (орендарю);

ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту;

вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту, поставки транспортних послуг з перевезення пасажирів, вантажобагажу (товаробагажу) та вантажу за межами державного кордону України.

Операція з передачі орендодавцем майна в оренду (лізинг) на підставі договору оперативної оренди

не є поставкою товарів (див. абзац другий п. 1.4 Закону про ПДВ).

І хоча ця операція згадується в

п.п. 3.2.2 Закону про ПДВ як операція, що не є об’єктом оподаткування, вона не відображається ні в рядку 3, ні в будь-якому іншому рядку декларації з ПДВ.

На це вказує і

п.п. 5.3.1 Порядку № 166 , де зазначається, що в рядках 1 — 5 декларації відображаються загальні обсяги поставки, за якими у платника податків у цьому звітному періоді виникло податкове зобов’язання, і обсяги поставки, що не є об’єктом оподаткування.

До речі, у звіті за формою № 1-ПП «Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб та фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності» розрахунок суми пільги щодо зазначеної операції також

приводити не потрібно. Про це прямо зазначено в абзаці «а» п.п. 4.1.10 Правил № 419/453. Хоча, як відомо, у Довіднику пільг № 43 відповідна пільга значиться за кодом 14010067.

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно