Теми статей
Обрати теми

Щодо санаторно-курортного лікування та оздоровлення фізосіб — єдиноподатників за рахунок коштів Фонду

Редакція ПБО
Лист від 05.10.2007 р. № 06-32-2069

Щодо санаторно-курортного лікування та оздоровлення фізосіб — єдиноподатників за рахунок коштів Фонду

Лист Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 05.10.2007 р. № 06-32-2069

 

Розглянувши звернення щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням та оздоровленням фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які є платником єдиного податку, за рахунок коштів Фонду, повідомляємо.

Відповідно до положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240 (далі — Закон № 2240) особи, які займаються підприємницькою діяльністю та сплачують єдиний податок, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, за умови сплати страхових внесків (встановленого розміру єдиного податку) не менше шести місяців протягом календарного року перед настанням страхового випадку.

Статтею 47 Закону № 2240 передбачається, що для забезпечення відновлення здоров’я застрахована особа та члени її сім’ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Постановою правління Фонду від 02.06.2005 р. № 55 затверджена Інструкція про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Інструкція).

Відповідно до Інструкції

фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності може отримати путівку для особистого санаторно-курортного лікування, лікування дитини в супроводі дорослого, а також для санаторно-курортного лікування дитини.

Згідно з п. 4.3 Інструкції комісія (уповноважений) із соціального страхування приймає рішення про виділення застрахованій особі за рахунок коштів Фонду

лише однієї путівки протягом двох календарних років (крім путівок до санаторію-профілакторію за умови часткового фінансування його за рахунок коштів Фонду, реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу та для лікування дитини без дорослого, які можуть бути виділені застрахованій особі протягом календарного року), за винятком потреби застрахованої особи в повторному курсі санаторно-курортного лікування згідно медичних показань.

При цьому за рахунок коштів Фонду одна і та ж застрахована особа протягом календарного року може отримати

лише одну послугу із санаторно-курортного лікування.

Пунктом 4.5 Інструкції передбачено, що фізичній особі — суб’єкту підприємницької діяльності, яка є платником єдиного податку, та фізичній особі, застрахованій на добровільних засадах, видача путівки оформляється за місцем її реєстрації наказом директора районної (міжрайонної), міської виконавчої дирекції відділення Фонду на підставі особистої заяви та медичної довідки про потребу санаторно-курортного лікування фізичної особи або дитини (форма № 070/о), а путівка видається по накладній за документом, який засвідчує особу. У наказі зазначається розмір часткової оплати за видану путівку з урахуванням матеріального стану застрахованої особи.

Заступник директора С. Буринський



коментар редакції

Єдиноподатник має право отримати путівку на санаторно-курортне оздоровлення за рахунок коштів Фонду

У листі, що коментується, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звертає увагу на особливості надання путівок підприємцям — платникам єдиного податку.

Отримати путівку на санаторно-курортне лікування, що частково фінансується за рахунок коштів Фонду, платник єдиного податку зможе тільки за умови сплати ним установленого розміру єдиного податку не менше шести місяців протягом календарного року.

Фонд може частково компенсувати вартість тільки однієї путівки протягом двох календарних років (крім путівок, що надаються для оздоровлення дітей або в разі потреби повторного курсу санаторно-курортного лікування застрахованої особи, про що зазначається в довідці за формою № 070/о).

Видача путівки оформляється у Виконавчій дирекції Фонду за місцем реєстрації підприємця на підставі його особистої заяви та медичної довідки про необхідність санаторно-курортного лікування застрахованої особи, члена його сім’ї або його дитини (форма № 070/о). Путівка видається за накладною після надання документа, що посвідчує особу.

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі