Теми статей
Обрати теми

Пошта редакції. Старі збитки після повернення зі спрощеної системи оподаткування на загальну

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Старі збитки після повернення зі спрощеної системи оподаткування на загальну

 

 

Наше підприємство почало працювати на єдиному податку з II кварталу 2007 року, проте з жовтня поточного року ми повернулися на загальну систему оподаткування. У зв’язку з цим виникає запитання: чи можна врахувати збитки 2006 року в декларації за 11 місяців 2007 року? Збитки минулого року було відображено у складі декларації з податку на прибуток за І квартал 2007 року, але вони не перекрилися доходами цього ж періоду.

(м. Харків)

 

Щоб відповісти на поставлене запитання, пригадаємо механізм обліку торішніх збитків. Так, згідно з

пп. 6.1, 22.13 Закону про податок на прибуток платник податку на прибуток може врахувати у складі валових витрат першого кварталу 2007 року суму від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток за результатами минулого 2006 року (без урахування збитків попередніх років). Далі таке від’ємне значення враховується наростаючим підсумком за результатами півріччя, трьох кварталів та року.

Виходячи з цих норм, можна дійти таких висновків:

1)

збитки має бути відображено в декларації за 2006 рік;

2)

урахувати у складі валових витрат їх можна тільки в першому кварталі 2007 року;

3)

у подальших кварталах поточного року збитки минулого року може бути враховано за допомогою наростаючого підсумку складання декларації.

У нашому ж випадку загальна система переривається єдиноподатковим періодом. Отже, про жодний наростаючий підсумок, а відповідно і збитки 2006 року, у декларації за 11 місяців «поверненця» не може бути й мови.

На підтвердження нашої позиції пригадаємо

п. 1.11 інформаційного листа ВГСУ від 29.08.2001 р. № 01-8/935 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2001, № 75), в якому зазначається, що п. 6.1 Закону про податок на прибуток застосовується до правовідносин, що виникли у звітному (податковому) кварталі після переходу платника єдиного податку на загальну систему оподаткування. Звідси можна зробити висновок: судячи з усього, ВГСУ вважає, що збитки, відображені до переходу на спрощену систему оподаткування, згоряють, і з моменту повернення на загальну систему об’єкт оподаткування починає розраховуватися з нуля.

Наталія Яновська, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі