Теми статей
Обрати теми

Пошта редакції. Розстрочені податкові зобов’язання та перехід на спрощену систему оподаткування

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Розстрочені податкові зобов’язання та перехід на спрощену систему оподаткування

 

Підприємство працює на звичайній системі оподаткування і має розстрочені податкові зобов’язання. Чи має право підприємство перейти на спрощену систему оподаткування?

(м. Київ)

 

Згідно зі

ст. 4 Указу № 727/98 умовою для переходу на спрощену систему оподаткування є сплата встановлених податків та обов’язкових платежів (далі — податки) за попередні звітні (податкові) періоди.

Уточнює цю норму

п. 3 Порядку № 599 де зазначено, що має бути сплачено податки, за якими строк сплати настав на дату подання заяви про перехід на єдиний податок. Нагадаємо, що така заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого планується почати роботу на спрощеній системі.

По суті,

розстрочення податкових зобов’язань — це погашення загальної суми податкових зобов’язань (з урахуванням відсотків) частинами за новими пізнішими датами, погодженими з податковим органом (п.п. 14.1.1 Закону № 2181). Інакше кажучи, наявність розстрочених зобов’язань не означає наявності на дату подання заяви непогашених у строк зобов’язань. Звідси висновок: підприємство може перейти на єдиний податок, звичайно, за умови своєчасного погашення розстрочених податкових зобов’язань.

На жаль, іншої позиції дотримуються податкові органи. Так, у листі

ДПАУ від 21.04.2006 р. № 4583/6/15/0416 зроблено висновок, що надання розстрочення не ліквідовує заборгованості платника податків, тому підстав для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єкта підприємницької діяльності немає. Аналогічну позицію було викладено на сторінках журналу «Вісник податкової служби України», 2006, № 7.

Наталія Яновська, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі