Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПДВ. Чи перераховувати «ввізний» ПДВ при імпорті товарів ?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2007/№ 94
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Чи перераховувати «ввізний» ПДВ при імпорті товарів ?

 

Пунктом 4.3 Закону про ПДВ передбачено, що база оподаткування щодо імпортних товарів визначається виходячи з їх договірної вартості (але не нижче митної, зазначеної у ВМД) і перераховується за курсом НБУ, що діяв на кінець операційного дня, який передує дню підпадання товарів під митний контроль. Чи означає це, що платник податків має самостійно проводити такий перерахунок у разі, якщо до сплати митниками був розрахований імпортний ПДВ виходячи з курсу НБУ на дату оформлення ВМД?

(м. Львів)

 

Дійсно, згідно з

першим абзацом п. 4.3 Закону про ПДВ базою оподаткування для товарів, що імпортуються на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не нижче митної вартості, зазначеної у ввізній ВМД (з урахуванням витрат на транспортування, завантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, сплати брокерських, агентських, комісійних та інших видів винагород, пов’язаних з імпортом таких товарів, плати за використання об’єктів інтелектуальної власності, що належить до таких товарів, акцизних зборів, ввізного мита, а також інших податків, зборів (обов’язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, які включаються до ціни товарів (робіт, послуг) відповідно до законів України з питань оподаткування). При цьому далі в наступному реченні цього ж абзацу зазначається, що визначена вартість перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом НБУ, який діяв на кінець операційного дня, що передує дню, в якому товар уперше підпадає під режим митного контролю згідно з митним законодавством.

До речі, зауважимо, що митники (

лист ДМСУ від 19.05.2006 р. № 11/4-15/5453-ЕП // «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 50), наприклад, висловлюються за нарахування ПДВ виходячи з курсу НБУ, що діяв на дату надання до оформлення ВМД. І, як випливає із запитання читача, саме так і було визначено суму «ввізного» ПДВ при імпорті товарів.

Разом з тим, як передбачено

п.п. «б» п. 10.1 Закону про ПДВ, особами, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету щодо імпортного ПДВ, є митні органи. Також на митні органи в цьому випадку покладаються і обов’язки з контролю за правильністю нарахування та сплати податку (п. 10.4 Закону про ПДВ, п. 2.1 Порядку № 109/188).

Отже, оскільки відповідальність у цьому випадку закріплено за митниками (а не за платниками податків), вважаємо, що

перераховувати ПДВ платнику податків не потрібно, і до податкового кредиту в такому разі (рядок 12.1 декларації з ПДВ) уключається сума імпортного ПДВ, сплаченого при ввезенні й зазначеного у ВМД. При цьому говорити про можливість застосування до платника податків якихось санкцій за неправильний розрахунок суми «імпортних» податкових зобов’язань у цьому випадку недоречно.

Людмила Солошенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно