Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. При розрахунку балів для віднесення платника до категорії великих використовується показник середньооблікової кількості штатних працівників підприємства

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 79
В обраному У обране
Друк
Стаття

При розрахунку балів для віднесення платника до категорії великих використовується показник середньооблікової кількості штатних працівників підприємства

 

Відповідно до пункту 1.2 розділу 1 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів), викладеного в новій редакції згідно з наказом Державної податкової адміністрації України від
20 серпня 2007 року № 497: «При середньообліковій чисельності працівників за звітний (фінансовий) рік меншій, ніж 15 чоловік, загальна чисельність балів зменшується на 2 бали».

Як відомо, Інструкція зі статистики кількості працівників, затверджена наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 р. № 286, передбачає визначення таких показників: середньооблікової кількості штатних працівників; середньої загальної кількості працівників, яка, крім штатних працівників, включає кількість зовнішніх сумісників і працюючих за цивільно-правовими договорами; середньої кількості усіх працівників в еквіваленті повної зайнятості.

Який з цих показників слід використовувати, застосовуючи зазначену норму Порядку обліку платників податків?

 

Коригування при розрахунку балів підприємства — платника податків відповідно до нових норм пункту 1.2 розділу 1 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів), затвердженого наказом ДПАУ від 19.02.98 р. № 80, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.98 р. за № 791/3231, зі змінами і доповненнями, залежно від середньооблікової чисельності працівників підприємства запроваджено

з метою виключення з кола великих платників тих підприємств, які не потребують індивідуального податкового супроводження.

Тобто суто методологічно зазначений критерій є таким, що співпадає з подібними кількісними показниками, що вже використовуються при адмініструванні податків, зборів (обов’язкових платежів), які контролюються податковими органами, зокрема, з показником «кількісний склад працівників» (рядок 01 Податкового розрахунку комунального податку, затвердженого наказом ДПАУ від 24.12.2003 р. № 625).

Відповідно до положень зазначеного наказу кількісний склад працівників за відповідний базовий податковий (звітний) період дорівнює показнику середньооблікової кількості штатних працівників, визначеному відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. № 286, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.11.2005 р. за № 1442/11722.

Таким чином, при розрахунку балів підприємства — платника податків відповідно до пункту 1.2 розділу 1 зазначеного Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) з метою коригування

слід використовувати показник середньооблікової кількості штатних працівників за рік, що розраховується відповідно до порядку, визначеного в зазначеній Інструкції.

 

Валерій БЄЛКІН,
заступник начальника Управління організації роботи з великими платниками податків
ДПА України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно