Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Договір підряду з фізичною особою

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 79
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Договір підряду з фізичною особою

 

Підприємство уклало договір підряду з фізичною особою на виготовлення останньою речі. Чи може така фізична особа придбати матеріали для виготовлення речі за цим договором та відзвітувати перед підприємством шляхом складання авансового звіту?

(м. Харків)

 

Цивільно-правовий договір, у цьому випадку

договір підряду, — це угода між громадянином та підприємством або підприємцем, предметом якого є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату. За цим договором трудові відносини не виникають і на нього не поширюється трудове законодавство.

За договорами підряду оплачується не процес праці, а його результати, які визначають після закінчення роботи (надання послуг), на підставі цього і здійснюється виплата винагороди.

Договором також може бути передбачено попередню та поетапну оплату.

За загальним правилом, підрядник зобов’язаний виконати роботу, визначену договором підряду,

зі свого матеріалу та своїми засобами. Інше може бути встановлено додатковими умовами договору (роботу може бути повністю або частково виконано з матеріалів замовника). Якщо робота виконувалася з матеріалів, придбаних підрядником, який, як зазначалося вище, не є працівником підприємства замовника, то видати йому кошти під звіт на придбання матеріалів підприємство не має права. Інша річ, якщо договір підряду передбачає виконання робіт з матеріалу замовника і при цьому підприємство укладає з тією самою фізичною особою договір-доручення на закупівлю для підприємства матеріалів (за рахунок підприємства).

На думку НБУ (

лист від 21.12.2006 р. № 11-113/4734-13871 ), видача підприємством готівки під звіт на здійснення витрат, пов’язаних з господарськими потребами підприємства, та на відрядження можлива тільки фізичній особі — працівнику, який перебуває у трудових відносинах з таким підприємством. Водночас в листі Мінфіну від 13.02.2007 р. № 31-34000-30-25/2774 повідомляється, що відповідно до п.п. 5 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» підприємство має право самостійно зазначати у своїй обліковій політиці порядок здійснення витрат, пов’язаних з господарськими потребами підприємства, за допомогою видачі готівки непрацівнику цього підприємства на підставі договору-доручення. При цьому згідно з п.п. 3.5 гл. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні видача готівки особам, які відсутні в штатному розкладі підприємства, проводиться за видатковими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю.

Існує кілька інших способів вирішення проблеми:

— придбати матеріали за безготівковим розрахунком за свій рахунок та врахувати це при формуванні договірної ціни;

— передбачити в договорі авансування в сумі, що дорівнює вартості матеріалів.

 

Полубуткіна Олеся, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно