Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Комунальний податок за зовнішніх сумісників та осіб, які працюють за договорами цивільно-правового характеру, не сплачується

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 80
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Комунальний податок за зовнішніх сумісників та осіб, які працюють за договорами цивільно-правового характеру, не сплачується

 

Як визначається кількісний склад працівників з метою заповнення податкового розрахунку комунального податку? Чи необхідно включати до цього складу зовнішніх сумісників та осіб, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру, і сплачувати за них комунальний податок?

(м. Ужгород)

 

Головним показником, який є основою для заповнення податкового розрахунку комунального податку, є кількісний склад працівників за базовий податковий (звітний) період. Він дорівнює показнику середньооблікової кількості штатних працівників (СКШП), який обчислюється відповідно до

Інструкції № 286.

Майте на увазі: якщо рішенням органу місцевого самоврядування про встановлення комунального податку за звітний період визначено місяць, то у відповідному рядку розрахунку зазначається СКШП за такий місяць.

Якщо за звітний період визначено квартал, то у відповідному рядку розрахунку зазначається сума СКШП за кожний місяць кварталу — такий висновок випливає із самої форми податкового розрахунку комунального податку, затвердженої

наказом № 625.

Відповідно до

розділу 3 Інструкції № 286 підставою для розрахунку СКШП є щоденні дані про облікову кількість штатних працівників, які мають уточнюватися згідно з наказами про прийняття, переведення працівника на іншу роботу та припинення трудового договору. Облікова кількість штатних працівників за кожний день має відповідати даним табельного обліку використання робочого часу працівників, на підставі якого визначається кількість працівників, які вийшли чи не вийшли на роботу.

Показник СКШП за місяць обчислюється шляхом підсумовування кількості штатних працівників облікового складу за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1-го по 30-те або 31-ше число (для лютого — по 28-ме або 29-те), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні, та ділення отриманої суми на кількість календарних днів звітного місяця.

При розрахунку СКШП зайнятий працівник, що знаходиться у штаті підприємства, ураховується тільки один раз незалежно від терміну трудового договору і тривалості робочого часу (

п. 1.8 Інструкції № 286).

При численні СКШП ураховуються всі категорії працівників, перелічені в

пп. 2.4 і 2.5 Інструкції № 286, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, хто всиновив новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (пп. 2.5.8 і 2.5.9 Інструкції № 286).

Водночас існують певні категорії працівників, наведені в

п. 2.6 зазначеної Інструкції, які в цьому розрахунку не ураховуються. Серед них, зокрема:

особи, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств. При цьому працівник, який одержує на одному підприємстві дві, півтори або менше однієї ставки та оформлений за сумісництвом на тому ж підприємстві, де він працює за основним місцем роботи (внутрішнє сумісництво), в обліковій кількості штатних працівників ураховується як одна фізична особа (див. п.п. 2.6.1 Інструкції № 286);

особи, залучені до виконання робіт за договорами цивільно-правового характеру, включаючи договір підряду. При цьому працівник, який перебуває в обліковому складі підприємства й уклав цивільно-правовий договір з цим самим роботодавцем, ураховується в обліковій та середньообліковій кількості працівників один раз за місцем основної роботи і не враховується в кількості працюючих за цивільно-правовими договорами (див. п.п. 2.6.2 Інструкції № 268).

Отже, оскільки при нарахуванні комунального податку сумісники та особи, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру (у тому числі договорами підряду), до СКШП облікового складу

не включаються, сплата за них комунального податку провадиться тільки тим підприємством, на якому вони враховуються як штатні працівники за основним місцем роботи.

Приклад.

У липні та серпні 2007 року за штатом підприємства значилося 73 особи. Щоденні дані протягом цього періоду не змінювалися. На роботу 05.09.2007 р. прийнято 2 працівники-сумісники, одній працівниці 17.09.2007 р. надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, а 21.09.2007 р. одного працівника звільнено.

СКШП за кожний день III кварталу складає:

— з 1 по 31 липня — 73 особи;

— з 1 по 31 серпня — 73 особи;

— з 1 по 16 вересня (включно) — 73 особи;

— з 17 по 23 вересня (включно) — 72 особи (незважаючи на те що працівника звільнено 21 вересня (у п’ятницю), за вихідні дні (22 і 23 вересня) кількість працівників приймається на рівні облікової кількості працівників за попередній робочий день);

— з 24 по 30 вересня — 71 особа.

Розрахуємо СКШП за вересень:

(73 особи х 16 к. дн. + 72 особи х 7 к. дн. + 71 особа х 7 к. дн.) : 30 к. дн. = 72,3 особи, тобто 72 особи.

Отже, кількісний склад працівників за III квартал 2007 року складає 218 осіб (73 + 73 + 72).

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно