Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

За особу, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, комунальний податок не нараховується

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 80
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

За особу, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, комунальний податок не нараховується

 

Чи нараховується комунальний податок за осіб, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

(м. Полтава)

 

Як відомо, основним показником при розрахунку комунального податку є кількісний склад працівників за базовий податковий (звітний) період. Він відповідає показнику «середньооблікова кількість штатних працівників» (СКШП), який визначається відповідно до

Інструкції № 286.

Згідно з

п.п. 3.2.2 цієї Інструкції при визначенні СКШП ураховуються всі категорії працівників, перелічені в пп. 2.4 і 2.5 зазначеної Інструкції, за винятком працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які всиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (див. пп. 2.5.8 і 2.5.9 Інструкції № 286).

Це означає, що за працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

комунальний податок не нараховується.

До речі, якщо в якомусь регіоні України розрахунок комунального податку провадиться на підставі середньої кількості працівників в еквіваленті повної зайнятості, то і в цьому разі за зазначених працівників комунальний податок не нараховується, оскільки такі працівники не залучалися до роботи і не мають нарахувань з фонду оплати праці (див.

п. 4.1 Інструкції № 286).

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно