Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Комунальний податок за засновників товариства з обмеженою відповідальністю не сплачується

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 80
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Комунальний податок за засновників товариства з обмеженою відповідальністю не сплачується

 

Чи необхідно сплачувати комунальний податок за засновників товариства з обмеженою відповідальністю?

(м. Львів)

 

Нагадаємо, що основним показником при обчисленні комунального податку є

середньооблікова кількість штатних працівників (СКШП). Тому для відповіді на поставлене запитання насамперед потрібно з’ясувати, які категорії осіб включаються до кількісного складу працівників за базовий податковий (звітний) період і чи входять до нього засновники (учасники) господарського товариства. Для цього звернемося до Інструкції № 286.

Згідно з

п. 2.1 Інструкції № 286 до облікової кількості штатних працівників включаються всі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) та виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо крім доходу вони одержували заробітну плату на цьому підприємстві. Отже, засновники (учасники) підприємства включаються до СКШП для розрахунку комунального податку, якщо вони одночасно працювали за трудовим договором (контрактом) як наймані працівники.

Якщо ж засновники беруть активну участь у житті свого підприємства,

але заробітну плату при цьому не одержують, то до СКШП вони не включаються і відповідно комунальний податок за них не сплачується.

Слід зауважити, що статус засновника господарського товариства особа одержує в результаті укладення

засновницького договору, яким власне й визначаються його права та обов’язки (ст. 82, 88 ГКУ). При цьому укладення такого договору не є підставою для виникнення трудових відносин між господарським товариством та фізичною особою — засновником. Водночас статус засновника не позбавляє особу можливості укладати з господарським товариством трудовий договір у загальному порядку, передбаченому КЗпП та іншими законодавчими актами.

Отже, учасник (засновник) може вважатися найманим працівником, якщо він виконує певні функції

на підставі трудового договору (контракту).

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно