Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі єдиноподатники не сплачують

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 80
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі єдиноподатники не сплачують

 

Наше підприємство працює на спрощеній системі зі сплатою єдиного податку за ставкою 10 %. Виходячи з рішення місцевої ради щодо сплати збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг для єдиноподатників пільг не передбачено. Чи потрібно нам сплачувати цей збір?

(м. Харків)

 

Ні, сплачувати збір не потрібно. Річ у тім, що оподаткування платників єдиного податку на сьогодні регулюється нормами

Указу Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727 (далі — Указ № 727). Відповідно до п. 6 Указу № 727 суб’єктів малого підприємництва звільнено від сплати деяких податків, зборів (обов’язкових платежів), у тому числі й від сплати збору за розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг. Цей указ є спеціальним нормативним документом, що регулює порядок оподаткування єдиноподатників, тому відсутність звільнення від сплати збору в рішенні місцевої ради не означає, що сплачувати цей збір ви повинні.

Про це неодноразово зазначав і Держпідприємництва у своїх

листах від 26.05.2003 р. № 3157, від 28.11.2003 р. № 125-1, від 19.10.2004 р. № 7197, від 15.03.2005 р. № 1608. Указували на це й податківці (див. консультацію в журналі «Вісник податкової служби України», 2006, № 17—18).

При цьому слід звернути увагу на той факт, що

Указ № 727 звільняє єдиноподатників від сплати збору за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг, а не від необхідності отримання відповідного дозволу. На цей момент звернув увагу Держпідприємництва в листі від 19.10.2004 р. № 7197, зазначивши, що такий дозвіл єдиноподатникам слід отримати безоплатно.

Формально цей аспект мав значення до набуття чинності

ч. 1 ст. 4 Закону № 2806, тобто до 05.10.2006 р. (докладніше про це див. на с. 26).

Проте, виходячи з інформації, розміщеної на офіційному сайті Держпідприємництва та в

листі від 14.08.2007 р. № 6048, органи місцевого самоврядування не поспішають уносити зміни до своїх рішень. А це означає, що дозвіл отримати необхідно. Тому для тих єдиноподатників, які спорити щодо необхідності отримання дозволу з місцевою владою не збираються, лист Держпідприємництва від 19.10.2004 р. № 7197 є актуальним і дотепер.

Антон Іванченко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно