Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. На розрахунки готівкою, отриманою за допомогою корпоративної платіжної картки,

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 84
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

На розрахунки готівкою, отриманою за допомогою корпоративної платіжної картки,
10-тисячне обмеження поширюється

 

Директору підприємства видано корпоративну платіжну картку, на яку перераховано 20000 грн., для використання коштів, що на ній знаходяться, у господарських цілях (придбання матеріальних цінностей для потреб підприємства). Чи необхідно працівнику дотримуватися 10-тисячного обмеження, коли він витрачатиме кошти з картрахунка підприємства на госпвитрати?

(м. Житомир)

 

Зауважимо, що порядок здійснення операцій із застосуванням корпоративних платіжних карток (КПК) регулює

Положення № 137. Згідно з п. 3.10 Положення № 137 держатель корпоративної платіжної картки (у цьому випадку — директор підприємства), зокрема, може:

— здійснювати розрахунки в безготівковій формі в гривнях, пов’язані зі статутною та господарською діяльністю в межах України;

— одержувати готівку в гривнях для здійснення розрахунків, пов’язаних з виробничими (господарськими) потребами в межах України,

з урахуванням обмежень, установлених нормативно-правовими актами Національного банку з питань регулювання готівкового обігу.

Отже, у разі отримання працівником підприємства (у цьому випадку — директором) готівкових коштів на руки з КПК та використання їх для розрахунків з іншим підприємством слід дотримуватися встановленого

першим абзацом п. 2.3 Положення № 637 та постановою № 32 обмеження (не більше 10000 грн. на день з одним контрагентом) щодо готівкових розрахунків. На підтвердження зазначеного вище зауважимо, що в другому абзаці п. 2.3 Положення № 637 також згадується, що обмеження за готівковими розрахунками стосується розрахунків між підприємствами в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, отриманих за корпоративними картками.

Пояснюється ця необхідність тим, що кошти, списані з картрахунка юридичної особи із застосуванням КПК, вважаються виданими

під звіт держателю платіжної картки (п. 3.12 Положення № 137). У такій ситуації держатель корпоративної картки є підзвітною особою — представником підприємства, а не просто фізичною особою. Розрахунки за цінності, що придбаваються, він здійснює від імені підприємства, а отже, повинен витрачати готівкові кошти в межах ліміту — не більше 10000 грн. на день за одним або кількома платіжними документами з одним підприємством (підприємцем).

Водночас із застосуванням КПК можуть оплачуватися товари (послуги) на господарські потреби без попереднього зняття готівки в банкоматі або пунктах видачі готівки. У таких випадках розрахунки, що проводяться, вважаються

безготівковими і обмеження, установлене в п. 2.3 Положення № 637 та постанові № 32, на них не поширюється.

Нагадаємо про наслідки здійснення підприємством готівкових розрахунків з іншим підприємством (підприємцем) сумою, що перевищує встановлену граничну суму (10000 грн.). Кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі платника готівки одноразово станом на кінець дня здійснення цієї платіжної операції. Потім отриману суму порівнюють із затвердженим лімітом каси. Якщо в результаті такого порівняння встановлений ліміт каси буде перевищено, то до підприємства — платника готівки може бути застосовано штрафні санкції згідно з

Указом № 436.

Отже, якщо існує необхідність придбати товар, вартість якого перевищує 10000 грн. (наприклад, 14000 грн.), то оплата такого товару готівкою в один день можлива в сумі, що не перевищує 10000 грн. Решту 4000 грн. працівник (держатель КПК) може доплатити того ж дня безготівковим способом (наприклад, через платіжний термінал) або

наступного дня доплатити готівкою, заздалегідь знятою в банкоматі або пункті видачі готівки.

Якщо придбавати матеріальні цінності підзвітна особа буде не в одного, а в кількох підприємств (підприємців), то вона може витратити перераховані їй на картрахунок 20000 грн. і за один день як безготівковим способом, так і готівкою, заздалегідь знятою в банкоматі або пункті видачі готівки. Головне, щоб її розрахунки готівкою з тим самим контрагентом не перевищили встановлену максимальну межу для готівкових розрахунків.

Ольга Маханько

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно