Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Продаж кави та чаю через торговельні автомати: торговий патент необхідний

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 86
Друк
Відповідь на запитання

Продаж кави та чаю через торговельні автомати: торговий патент необхідний

 

Чи потрібно придбавати торговий патент при здійсненні продажу гарячих напоїв (чаю, кави) через торговельні автомати?

(м. Київ)

 

Так, потрібно

.

Згідно зі

ст. 3 Закону про патентування патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами в пунктах продажу товарів.

Під торговельною діяльністю в цьому

Законі розуміється роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

У свою чергу, до пунктів продажу товарів належать, зокрема:

— магазини та інші торговельні точки, які знаходяться в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;

— кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців;

— фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети, відкриті літні майданчики, кіоски та інші пункти громадського харчування.

Той факт, що торговельний автомат як споруда, що не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, належить до розряду

пересувних малих архітектурних форм, випливає з п. 2 Методрекомендацій № 296. У цьому пункті зазначено, що під малою архітектурною формою для здійснення підприємницької діяльності розуміється невелика одноповерхова споруда, яка виконана з полегшених конструкцій та встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів. Малі архітектурні форми можуть бути пересувними та стаціонарними. До пересувних малих архітектурних форм належать:

— торговельне обладнання;

— низькотемпературний прилавок;

— лоток;

— ємність;

торговельний автомат;

— інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності тощо.

Товари через торговельні автомати продають кінцевим споживачам, а засобами платежу є готівка або жетони, тому тут наявні ознаки, властиві

торговельній діяльності.

Продавати без патенту через торговельні автомати

ч. 6 ст. 3 Закону про патентування дозволяє тільки деякі види товарів вітчизняного виробництва, серед яких, зокрема, безалкогольні напої. Проте чай і кава на розлив не потрапляють до групи безалкогольних напоїв згідно із Законом України «Про Митний тариф України» від 05.04.2001 р. № 2371-ІІІ. Отже, для їх продажу через автомат потрібно придбавати торговий патент.

Суб’єкт підприємницької діяльності, який має структурні (відокремлені) підрозділи,

придбаває торговий патент окремо для кожного такого структурного (відокремленого) підрозділу (торгової точки).

Відповідно до

п. 20 Положення № 1077 при здійсненні в одному пункті продажу двох або трьох видів торговельної діяльності (роздрібна, оптова торгівля, громадське харчування) потрібно придбати один торговий патент за максимальною вартістю.

Отже, підприємству, яке встановлює торговельний автомат з продажу чаю або кави у власному магазині і вже має торговий патент, придбаний

за максимальною вартістю, окремий торговий патент для такого автомата придбавати не потрібно.

Якщо ж продаж гарячих напоїв (чаю, кави) здійснюватиметься через автомати, що знаходяться поза межами торговельного залу, підприємство має придбати окремі торгові патенти

на кожний торговельний автомат.

Аналогічної думки дотримується і ДПАУ (див., зокрема, консультацію, опубліковану в тижневику «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», 2007, № 15, с. 7).

Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів (

ч. 4 ст. 3 Закону про патентування). За календарний місяць вартість патенту становить:

— на території міста Києва, обласних центрів — від 60 до 320 грн.;

— на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) та районних центрів — від 30 до 160 грн.;

— на території інших населених пунктів — до 80 грн.

Торговий патент відповідно до

ч. 1 ст. 7 Закону про патентування має бути розміщено:

— на фронтальній вітрині магазина, а за її відсутності — біля касового апарату;

на фронтальній вітрині малої архітектурної форми.

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць