Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оплата праці. Виплата на оздоровлення до відпустки

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Вересень, 2007/№ 72
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Виплата на оздоровлення до відпустки

 

У яких розмірах державному службовцю виплачується допомога на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань? Якщо працівник у поточному році має намір використати в червні відпустку за 2005 — 2006 роки, а в серпні — щорічну тарифну відпустку за 2006 — 2007 роки, чи може він отримати дві допомоги на оздоровлення? Чи обов’язкова виплата допомоги на оздоровлення до відпустки працівнику-інваліду, який відпрацював в установі тільки чотири місяці та йде в щорічну тарифну відпустку повної тривалості?

(м. Сімферополь)

 

Для державного службовця допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі посадового окладу є обов’язковою виплатою, гарантованою

ст. 35 Закону № 3723.

Водночас

п.п. 3 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 передбачає виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань і допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. Оскільки всі виплати здійснюються в межах асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисі, фактичний розмір допомоги на оздоровлення до відпустки, що дорівнює посадовому окладу або середньомісячній зарплаті, визначається керівником виходячи з фінансових можливостей установи.

Згідно зі

ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд. Якщо ж усе-таки працівник не був у відпустці та має намір використати своє право на відпустку в поточному році за минулий та поточний роки, виплата матдопомоги до відпустки за відпрацьований період 2005 — 2006 років здійснюється тільки за рахунок економії фонду оплати праці без шкоди для інших працівників*.

* Головне управління державної служби в листі від 01.07.98 р. № 80/3299 з цього питання відповіло таке: «...згідно зі ст. 35 Закону України «Про державну службу» матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу виплачується державному службовцю при наданні чергової відпустки. У разі надання протягом календарного року двох основних щорічних відпусток

одночасно виплачується матеріальна допомога на оздоровлення. Обмежень з цього питання нормативними актами не встановлено». —
Прим. ред.

При цьому, оскільки при плануванні фонду оплати праці на поточний рік матдопомога враховується, то при наданні відпустки за період 2006 — 2007 років матдопомога виплачується в межах фонду оплати праці

.

Працівник-інвалід відповідно до

ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504-96/ВР має право на відпустку повної тривалості в будь-який зручний для нього час до закінчення шестимісячного строку безперервної роботи в перший рік роботи в установі. У виплаті допомоги на оздоровлення ви не можете йому відмовити, оскільки її виплату передбачено ст. 35 Закону № 3723 при наданні відпустки.

Алла Литвин,
заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати і умов праці,
начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері
Міністерства праці та соціальної політики України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно