Теми статей
Обрати теми

Оплата праці. Винесення догани і виплата надбавки та премії

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Винесення догани і виплата надбавки та премії

 

За порушення виконавчої дисципліни (несвоєчасне подання звіту) провідному спеціалісту (державному службовцю) винесено догану. Чи зберігаються при цьому для нього встановлена надбавка за виконання особливо важливої роботи і щомісячна премія?

(Кіровоградська обл.)

 

Згідно зі

ст. 151 КЗпП протягом строку дії дисциплінарного стягнення до працівника не застосовуються заходи заохочення, передбачені у правилах внутрішнього трудового розпорядку відповідно до ст. 143 КЗпп.

Позбавлення премій, передбачених системами оплати праці, провадиться відповідно до положення про преміювання (в якому зумовлюються причини депреміювання), що діє в установі, і може здійснюватися лише за той розрахунковий період, в якому було порушення, і оформляється наказом керівника з обов’язковим зазначенням причин, що спричинили депреміювання

.

Надбавка за високі досягнення у праці

в разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни скасовується або її розмір зменшується згідно з абз. «в» п.п. 1 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268. Це має бути передбачено в колективному договорі та положеннях про оплату праці та преміювання.

Розпорядчим документом для скасування встановлених надбавок є наказ керівника установи, з яким під розписку необхідно ознайомити працівника, якого позбавлено премії або якому скасовано чи зменшено надбавку.

Алла Литвин,
заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати і умов праці,
 начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері
 Міністерства праці та соціальної політики України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі