Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Оплата підприємством абонемента в басейн для своїх працівників

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2008/№ 27
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Оплата підприємством абонемента в басейн для своїх працівників

 

Підприємство оплатило абонементи в басейн своїм працівникам. Як оподатковується сума абонемента в басейн для працівників підприємства і чи включається вона до валових витрат підприємства?

(м. Євпаторія)

 

Насамперед зауважимо, що витрати підприємства на придбання абонементів в басейн для працівників підприємства є персоніфікованими витратами, оскільки абонементи чітко розподіляються між працівниками. У зв’язку з цим вартість абонемента, сплачена підприємством, уключається до оподатковуваного доходу працівника, який його отримав.

На нашу думку,

для цілей обкладення податком з доходів фізичних осіб абонементи в басейн для працівників відповідають поняттю «заробітна плата» з таких причин:

1) ця виплата належить до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат згідно з

п.п. 2.3.4 Інструкції № 5. ДПАУ, у свою чергу, зазначала, що під термін «заробітна плата» підпадають усі виплати, що відносяться до фонду оплати праці згідно з Інструкцією № 5, а також деякі виплати, що не входять до фонду оплати праці (наприклад, допомога з тимчасової непрацездатності, регресні виплати);

2) за умови включення оплати за абонементи в басейни для працівників підприємства до колективного (індивідуального трудового) договору така виплата провадитиметься у зв’язку з відносинами трудового найму.

Оскільки оплата підприємством абонементів в басейн є для працівників доходом в негрошовій формі, при визначенні нарахованого доходу потрібно враховувати вимоги

п. 3.4 Закону № 889. Тому, щоб розрахувати об’єкт обкладення податком з доходів фізичних осіб, вартість абонемента, сплачену підприємством, слід помножити на «натуральний» коефіцієнт, розмір якого у 2008 році склав 1,176471.

У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ вартість абонемента в басейн разом із сумою заробітної плати відображається з ознакою доходу «01».

Щодо внесків до соціальних фондів, то, як зазначалося вище,

вартість абонемента в басейн, сплачена роботодавцем, уключається до фонду оплати праці (п. 2.3.4 Інструкції № 5), тому вона підлягає обкладенню всіма внесками до соціальних фондів. При цьому потрібно мати на увазі, що базою обкладення є сума цієї виплати, помножена на «натуральний» коефіцієнт.

Згідно з

п.п. 5.6.1 Закону про податок на прибуток до складу валових витрат підприємства відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким підприємством, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат, у тому числі у вигляді відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), будь-які інші виплати, установлені за домовленістю сторін.

Щоб виплату, яка розглядається, було встановлено за домовленістю сторін, можливість оплати абонементів у басейн для своїх співробітників має бути передбачено в колективному договорі підприємства або в індивідуальному трудовому договорі. Таку виплату може бути включено до розділу «Оплата праці» чи до розділу «Соціальні пільги і гарантії» колективного (трудового) договору. Проте, щоб уникнути спірних ситуацій з податковими органами під час перевірок, рекомендуємо включити оплату абонементів у басейн до розділу «Оплата праці».

Таким чином,

на суму нарахованого фізичним особам доходу можна збільшити валові витрати за умови, що можливість оплати абонементів передбачено колективним (індивідуальним) трудовим договором. При цьому виплата, що розглядається, включається до складу валових витрат з урахуванням «натурального» коефіцієнта.

Наведемо умовний приклад.

Вартість кожного абонемента в басейн, сплачена роботодавцем своїм працівником, становить 110 грн. Сума заробітної плати за березень 2008 року працівника (менеджера зі збуту) Іванова І. І., якому видано серед інших працівників зазначений абонемент, становить 1500 грн.

Нарахований дохід працівника у вигляді оплати абонемента в басейн становить 129,41 грн. (110 х 1,176471).

У березні 2008 року загальний місячний оподатковуваний дохід склав 1629,41 грн. (1500 + 129,41).

База для обкладення внесками до соціальних фондів становить також 1629,41 грн.

Бухгалтерський облік операцій з оплати абонемента в басейн для працівника та порядок оподаткування його вартості наведемо в таблиці.

 

№ з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума,
грн.

дебет

кредит

1

Оплачено підприємством вартість абонемента в басейн

377

311

110,00

2

Нараховано дохід працівнику за абонементом у басейн
(110 х 1,176471)

93

661

129,41

3

Проведено залік заборгованостей

661

377

110,00

4

Сплачено внески до Фондів соціального страхування з доходу у вигляді вартості абонемента в басейн
(129,41 х (33,2 % + 1,5 % + 1,3 % + 1,16 %* + 2 % + 1 % +
 + 0,5 %))

651, 652, 653, 656

311

52,61

5

Сплачено податок з доходу у вигляді вартості абонемента в басейн ((129,41 – 4,53) х 15 %)

641/ПДФО

311

18,73

6

Нараховано заробітну плату Іванову І. І.

93

661

1500,00

7

Нараховано внески до соціальних фондів
(1629,41 х (33,2 % + 1,5 % + 1,3 % + 1,16 %))

93

651, 652 , 653, 656

605,48

8

Утримано внески до соціальних фондів
(1629,41 х (2 % + 1 % + 0,5 %))

661

651, 652
653

57,03

9

Утримано податок з доходів фізичних осіб
(1629,41 - 57,03) х 15 %

661

641/ПДФО

235,86

10

Перераховано внески до соціальних фондів
(605,48 + 57,03 - 52,61)

651,652
653
656

311

609,90

11

Перераховано податок з доходів фізичних осіб (235,86 – 18,73)

641/ПДФО

311

217,13

12

Отримано з банку гроші на зарплату

301

311

1226,52

13

Видано з каси зарплату

661

301

1226,52

* Ставку внеску до Фонду страхування від нещасних випадків прийнято умовно.

 

Тетяна Онищенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно