Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо поділу щорічної відпустки і виплати матеріальної допомоги на оздоровлення

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2008/№ 28
Друк
Лист від 26.02.2008 р. № 87/13/84-08

Щодо поділу щорічної відпустки і виплати матеріальної допомоги на оздоровлення

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 26.02.2008 р. № 87/13/84-08

 

Департамент з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянув листа щодо можливості поділу відпустки і виплати матеріальної допомоги на оздоровлення і повідомляє.

Згідно із статтею 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що

основна, безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою її частиною.

Зазначеною вище нормою передбачено

можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.

Оскільки остаточне рішення щодо надання працівникові відпустки приймає роботодавець, з метою недопущення втрат робочого часу, беручи до уваги виробничі обставини, він може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, також може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її взагалі.

Невикористану частину

щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Законодавством

не передбачено умови щодо надання невикористаної частини відпустки з дня тижня, що є наступним за днем закінчення попередньої використаної її частини.

Враховуючи те, що конкретний період надання щорічної відпустки узгоджується між працівником і роботодавцем, то в наказі має бути зазначена, узгоджена між ними, дата початку відпустки та її закінчення.

При цьому річна норма робочого часу працівника має бути зменшена на кількість днів (годин), які за графіком або розпорядком роботи припадають на час відпустки чи її частини.

Згідно із ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що

посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Відповідно до підпункту 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» керівникам органів виконавчої влади місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів у межах установленого фонду оплати праці надано право надавати працівникам допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Отже, допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки повинна виплачуватись у розмірі посадового окладу, а

за наявності коштів ця допомога може бути виплачена у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

У випадку поділу щорічної відпустки на частини, допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки

.

Директор Департаменту
О. Товстенкокоментар редакції

Розподіл щорічної відпустки на частини: роз’яснення Мінпраці

Згідно зі ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. щорічну відпустку за бажанням працівника

може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Оскільки законодавство передбачає можливість, а не обов’язок ділити відпустку на частини, роботодавець має право відмовити працівнику у проханні поділити відпустку на частини за його бажанням. При цьому роботодавець може:

— або не погодитися розділити відпустку так, як цього хоче працівник;

— або запропонувати свої умови розподілу щорічної відпустки;

— або не ділити відпустку взагалі.

При розподілі щорічної відпустки на частини слід пам’ятати, що основна безперервна її частина (14 к. дн.) не обов’язково повинна бути першою її частиною

. При цьому невикористану частину щорічної відпустки, що залишилася, має бути надано до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року.

Мінпраці в листі, що коментується, звертає увагу, що законодавством не передбачено умови щодо надання невикористаної частини відпустки з дня тижня, наступного за днем закінчення попередньої використаної її частини.

У разі надання матеріальної допомоги на оздоровлення до відпустки, її повну суму роботодавець може виплатити до будь-якої частини від-пустки.

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі