Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Нові додатки до декларації з ПДВ

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2008/№ 28
Друк
Стаття

Нові додатки до декларації з ПДВ

 

Оновлення декларації з ПДВ викликало великий інтерес наших читачів з приводу правил її заповнення, що змінилися. Досить докладно ми розкрили цю тему у статті на с. 23. Проте особливу цінність щодо цього мають коментарі фахівців ДПАУ. Саме тому редакція звернулася з проханням відповісти на найактуальніші запитання читачів до директора Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернення громадян ДПА України

Косарчука Віктора Петровича. Він люб’язно погодився надати свої коментарі. З отриманими відповідями поспішаємо ознайомити наших читачів.

 

Які саме поставки беруть участь у формуванні ряд. «Інші» розділу І додатка 5 до податкової декларації з ПДВ?

 

Додаток 5 до податкової декларації з ПДВ необхідний для розкриття інформації про поставки (придбання) платником ПДВ товарів (послуг) у розрізі контрагентів. Форма цього додатка забезпечує зіставність даних з рядками декларації з ПДВ. Для забезпечення такої зіставності платник відображає в рядку «Інші» розділу І обсяги оподатковуваних за ставкою 20 % поставок товарів (послуг)

неідентифікованим особам, а також будь-які поставки неплатникам ПДВ. Крім того, у ній відображаються також податкові зобов’язання, що виникають при самостійній ліквідації основних фондів, переведенні основних фондів до складу невиробничих, а також у результаті визнання умовного продажу.

 

Чи необхідно при поданні податкової декларації за березень (1 квартал) 2008 року розшифровувати значення ряд. 24 декларації з ПДВ, починаючи з періоду виникнення такого значення?

 

Порядок відшкодування ПДВ змінився з 1 січня 2008 року. На сьогодні відшкодуванню підлягає частина залишку від’ємного значення, фактично сплачена одержувачем товарів (послуг) постачальникам таких товарів (послуг) у

попередніх податкових періодах. Зрозуміло, якщо таку частину не було погашено податковими зобов’язаннями попередніх періодів або вона не брала участі в розрахунку бюджетного відшкодування. Для її розрахунку важливо мати інформацію про період (періоди) виникнення такого від’ємного значення.

Отже, для правильного розрахунку суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню, значення ряд. 24 декларації з ПДВ необхідно розшифрувати в розрізі періодів його виникнення. Ця інформація наводиться в Довідці про суми залишку від’ємного значення попередніх податкових періодів (додаток 2 до декларації з ПДВ).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі