Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Пільги працівникам-афганцям

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2008/№ 28
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Пільги працівникам-афганцям

 

Працівник підприємства служив в Афганістані в період бойових дій. Які пільги встановлено на підприємстві при оподаткуванні його заробітної плати. На яку тривалість щорічної відпустки може розраховувати такий працівник?

(м. Харків)

 

Основним законодавчим актом, що регламентує надання пільг особам, які служили в Афганістані, є

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII (далі — Закон № 3551). Дія цього закону поширюється на ветеранів війни. До них належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни. У свою чергу, до учасників бойових дій належать учасники бойових дій на території інших країн (п. 2 ст. 6 Закону № 3551). Перелік таких країн та періоди ведення бойових дій на їх території затверджено постановою КМУ від 08.02.94 р. № 63 (далі — Перелік № 63). Ураховуючи положення Переліку № 63, на осіб, які проходили службу, працювали або перебували у відрядженні в Афганістані в період з квітня 1978 року по грудень 1989 року та брали участь у бойових діях або забезпеченні бойової діяльності військ (флоту), поширюється статус учасника бойових дій.

Отже, особи, які служили в Афганістані у зазначений вище період, мають статус

учасника бойових дій. Статус учасника бойових дій підтверджується посвідченням, порядок видачі якого визначено Порядком видачі посвідчень та нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженим постановою КМУ від 12.05.94 р. № 302.

У

статті 12 Закону № 3551 перелічено пільги, що надаються учасникам бойових дій, зокрема п. 18 зазначеної статті передбачено звільнення від сплати прибуткового податку всіх отриманих учасниками бойових дій доходів.

Проте згідно зі

ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91 р. № 1251-XII пільги щодо оподаткування можуть установлюватися або змінюватися виключно законами про оподаткування. Питання оподаткування доходів фізичних осіб, зокрема у вигляді заробітної плати, регулюються Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (далі — Закон № 889). У Законі № 889 пільг з оподаткування заробітної плати учасників бойових дій в Афганістані не передбачено. Зауважимо: згідно з п. 22.2 ст. 22 Закону № 889, якщо норми інших законів чи інших законодавчих актів, які містять правила оподаткування доходів (прибутків) фізичних осіб, суперечать нормам Закону № 889, то пріоритет мають норми Закону № 889. Більше того, відповідно до п. 22.11 ст. 22 Закону № 889 інші неподаткові закони, зокрема Закон № 3551, мали бути приведені у відповідність до норм Закону № 889 у частині оподаткування та звільнення від сплати податку з доходів (див. листи ДПАУ від 11.09.2007 р. № 8792/6/17-0716; від 20.07.2006 р. № 3921/С/17-0715).

Отже, дохід працівника-афганця у вигляді заробітної плати обкладається податком з доходів у загальновстановленому порядку за ставкою 15 %.

Разом з тим, якщо дохід працівника-афганця у вигляді заробітної плати не перевищує граничної величини доходу, установленої в

п.п. 6.5.1 Закону № 889 (у 2008 році — 890 грн.), то цей працівник має право на застосування до заробітної плати податкової соціальної пільги (далі — ПСП) у звичайному розмірі. У 2008 році сума ПСП у звичайному розмірі становить 257,50 грн.

Для застосування ПСП працівнику-афганцю слід подати

заяву на застосування ПСП, форму якої затверджено наказом ДПАУ від 30.09.2003 р. № 461.

Згідно з

п. 4 Порядку надання документів та їх складу при застосуванні податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 26.12.2003 р. № 2035 ПСП починає застосовуватися роботодавцем з податкового місяця, в якому працівник подав роботодавцю зазначену заяву.

Щодо обкладення внесками до фондів соціального страхування зауважимо, що в законах про державне соціальне страхування учасників бойових дій не віднесено до будь-якої окремої пільгової категорії та надання пільг в обкладенні внесками до відповідних фондів соціального страхування таким працівникам не передбачено.

Отже,

обкладення заробітної плати працівника-афганця внесками до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду страхування з безробіття, Фонду від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань здійснюється в загальновстановленому порядку.

Згідно з

абзацом п’ятим ст. 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III допомога по тимчасовій непрацездатності (лікарняні) надається учасникам бойових дій у розмірі 100 відсотків заробітної плати (доходу) незалежно від стажу роботи.

Щодо пільг при наданні відпустки працівнику-афганцю зазначимо таке.

Статтею 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) передбачено, що особам, на яких поширюється дія Закону № 3551, щорічна відпустка надається за їх бажанням у зручний для них час. При цьому тривалість щорічної відпустки для цієї категорії працівників визначається в загальновстановленому порядку. У загальному випадку тривалість щорічної відпустки становить 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік.

Разом з тим згідно з

п. 4 ст. 25 Закону № 504 особи, на яких поширюється дія Закону № 3551, можуть скористатися відпусткою без збереження заробітної плати, яку роботодавець повинен їм надати в обов’язковому порядку. Тривалість цієї відпустки може досягати 14 календарних днів щорічно.

Крім того, відповідно до

ст. 26 Закону № 504 працівнику може бути надано відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами або з інших причин на обумовлений за домовленістю між працівником та власником (або уповноваженим органом) строк, але не більше 15 календарних днів на рік.

Ольга Маханько, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно