Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Сторінка приватного підприємця.Як правильно організувати облік виручки підприємцю-єдиноподатнику при продажу квитків на екскурсії?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2008/№ 62
В обраному У обране
Друк
Стаття

Як правильно організувати облік виручки підприємцю-єдиноподатнику при продажу квитків на екскурсії?

 

Приватний підприємець працює на єдиному податку та займається наданням послуг з організації подорожей. У підприємця 9 найманих працівників реалізують квитки на екскурсії. Згідно зі статтею 9 Закону про РРО підприємця звільнено від застосування РРО, відповідно РРО при продажу квитків він не застосовує. Представники податкових органів при перевірці стали вимагати від підприємця Звіт про продані квитки за номерами, посилаючись на те, що підприємець повинен виконувати вимоги статті 3 Закону про РРО. Чи повинен підприємець вести облік квитків за номерами та робити такі звіти? Чи правомірні вимоги податківців?

 

Відразу зауважимо, що вимоги податківців

неправомірні. Для обґрунтування цього висновку звернемося до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Згідно з його частиною 6 статті 9 підприємці на єдиному податку, які не торгують підакцизними товарами, при готівкових розрахунках можуть не використовувати ні РРО, ні розрахункові квитанції (РК) з Книгами обліку розрахункових операцій (КОРО).

Оскільки в нашому випадку підприємець перебуває на єдиному податку і підакцизними товарами не торгує, він

не зобов'язаний проводити виручку за квитки через РРО з видачею покупцю чека. Більше того, він не зобов'язаний виконувати й інші вимоги Закону про РРО, зокрема статті 3 цього Закону (по суті, більшість із цих вимог він і не може виконати, оскільки не застосовує РРО). Крім того, зауважимо: у статті 3 ми взагалі не знайдемо норму, яка містила б вимогу щодо необхідності ведення обліку квитків за номерами та складання звіту щодо проданих квитків за номерами.

Водночас облік отриманої виручки підприємець має вести з дотриманням вимог

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004 р. № 637. У ньому зазначено: уся готівка, що надходить до каси, повинна своєчасно (у день отримання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися, зокрема відображатися у Книзі за ф. № 10 підприємця. При цьому в єдиноподатника є право відображати у Книзі за ф. № 10 тільки денні підсумки (без розшифровки кожної операції). Якщо підприємець щодня всю виручку, отриману від продажу квитків на екскурсії, записує до Книги за ф. № 10, то можна говорити, що він правильно організував у себе облік готівки та касову дисципліну не порушує. Жодних додаткових вимог до нього, зокрема вести облік проданих квитків за номерами та складати будь-який звіт про продані квитки, законодавство не висуває. Отже, зазначені претензії податківців до такого підприємця безгрунтовні і не мають під собою законних підстав.

Катерина Владимирська, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно