Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо застосування КЕКВ при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2008/№ 64
Друк
Лист від 21.05.2008 р. № 15-04/1270-7998

Щодо застосування КЕКВ при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника

 

Лист Державного казначейства України від 21.05.2008 р. № 15-04/1270-7998

 

Державне казначейство України розглянуло лист <...> щодо надання роз’яснень з приводу застосування кодів економічної класифікації видатків і повідомляє.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі — Закон) при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника відповідно до цього Закону науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті.

Роз’ясненнями щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженими наказом Державного казначейства України від 04.11.2004 року № 194 (у редакції наказу від 08.12.2006 № 330), передбачено виплату матеріальної допомоги, в тому числі у разі нещасного випадку, хвороби, оздоровлення та в інших випадках за рішенням адміністрації установи відповідно до чинного законодавства за

КЕКВ 1111 «Заробітна плата».

Таким чином

виплати, пов’язані з виконанням статті 24 Закону (грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на посадах), необхідно здійснювати за вказаним кодом.

Перший заступник голови О. Даневичкоментар редакції

За яким КЕКВ виплачувати грошову допомогу при виході на пенсію

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.91 р. № 1977-XII при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника такому працівнику видається грошова допомога в розмірі

6 місячних посадових окладів (ставок) із урахуванням надбавок та доплат . При цьому необхідно мати стаж роботи на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III — ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги в разі виходу на пенсію згідно зі ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», затвердженого постановою КМУ від 04.03.2004 р. № 257 не менше:

— для чоловіків — 12,5 років;

— для жінок — 10 років.

Для осіб, які працюють на посадах, що належать до

посад державного службовця, попередній стаж наукової роботи, отриманий в державних установах, організаціях, закладах, зараховується до стажу державної служби незалежно від наявності перерв у роботі. Щодо осіб, які працювали (працюють) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників, попередній стаж державної служби зараховується до стажу наукової роботи незалежно від наявності перерв у роботі.

Держказначейство вважає, що виплата такої грошової допомоги є одним з видів матеріальної допомоги, і тому видатки на її виплату повинні проводитися за

КЕКВ 1111 «Заробітна плата».

Вікторія Матвєєва

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі