Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Щодо визначення бази оподаткування операції з продажу основних фондів

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2008/№ 65
В обраному У обране
Друк
Стаття

Щодо визначення бази оподаткування операції з продажу основних фондів

 

Чи вплинули на порядок визначення бази оподаткування єдиним податком щодо операції з продажу основних фондів нещодавні зміни методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності, відповідно до яких основні засоби, що призначені для продажу, не підлягають визнанню у складі необоротних активів?

 

Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 28 червня 1999 року № 746/99 «Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (далі — Указ), у разі здійснення операції з продажу основних фондів виручкою від реалізації вважається різниця між сумою, отриманою від реалізації цих фондів, та їх залишковою вартістю на момент продажу.

Статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV визначено, що національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку — нормативно-правовий акт, затверджений Міністерством фінансів України, що визначає принципи та методи ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності, що не суперечать міжнародним стандартам. Тобто зміни П(С)БО не впливають на порядок податкового обліку, встановлений Указом, тим більше, що нові методологічні засади щодо відображення в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності вартості основних засобів, утримуваних для продажу, жодним чином не заперечують визначенню на момент продажу величини залишкової вартості основних фондів для розрахунку виручки від їх реалізації відповідно до норм Указу.

Наталія ХОЦЯНІВСЬКА,
директор департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно