Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення держслужбовцям

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2008/№ 66
Друк
Лист від 13.05.2008 р. № 287/13/84-08

Щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення держслужбовцям

 

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 13.05.2008 р. № 287/13/84-08

 

Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло лист щодо надання матеріальної допомоги згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 державним службовцям та повідомляє.

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про державну службу» передбачено, що державним службовцям допомога на оздоровлення виплачується при наданні щорічної відпустки

у розмірі посадового окладу.

При цьому згідно з підпунктом 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (зі змінами) керівникам органів надано

право за наявності коштів надавати працівникам допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату працівника.

Це одна й та сама допомога, виплата якої у розмірі посадового окладу є обов’язковою один раз на рік при наданні щорічної відпустки, а за наявності коштів — у розмірі середньомісячної заробітної плати.

Що стосується виплати допомоги на оздоровлення при наданні частини відпустки, то відповідно до статті 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

У випадку поділу щорічної відпустки на частини зазначена допомога

виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки за заявою працівника.

Директор Департаменту О. Товстенкокоментар редакції

Надання матдопомоги на оздоровлення держслужбовцям

У листі, що коментується, Мінпраці роз’яснило порядок надання матеріальної допомоги на оздоровлення держслужбовцям. Зупинимося на основ них моментах, на які звертає увагу Мінпраці.

1. Матеріальна допомога на оздоровлення надається на підставі ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу) та п.п. 3 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 (далі — постанова № 268). Зазначеними нормами передбачено виплату тієї самої допомоги на оздоровлення.

Постанова № 268 конкретизує умови надання держслужбовцям матеріальної допомоги на оздоровлення, а не встановлює новий вид такої допомоги, що відрізняється від зазначеної у ст. 35 Закону про держслужбу.

2. Матеріальна допомога на оздоровлення є обов’язковою виплатою. Залежно від наявності коштів її може бути виплачено в мінімальному розмірі — у розмірі посадового окладу працівника або в максимальному — у розмірі його середньомісячної зарплати.

3. Матеріальна допомога на оздоровлення виплачується тільки при наданні щорічної відпустки. Це означає, що в разі надання держслужбовцю додаткової відпустки, відпустки для догляду за дитиною до трьох років та інших видів відпусток матеріальна допомога на оздоровлення не виплачується.

4. При розподілі відпустки матеріальну допомогу може бути надано до будь-якої частини відпустки. Згідно зі ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. У разі розподілу щорічної відпустки на частини матеріальна допомога надається тільки один раз до будь-якої частини відпустки. При цьому розмір матеріальної допомоги не зменшується пропорційно кількості днів відпустки, що надається, а видається в повному обсязі (у розмірі посадового окладу або в розмірі середньомісячної заробітної плати держслужбовця).

Ольга Вітковська

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі