Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Щодо застосування ремонтного ліміту і нарахування амортизації новоствореними платниками податку на прибуток

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Грудень, 2008/№ 100
В обраному У обране
Друк
Стаття

Щодо застосування ремонтного ліміту і нарахування амортизації новоствореними платниками податку на прибуток

 

Новостворене підприємство (у формі ТОВ), яке було внесене до Єдиного державного реєстру (день державної реєстрації) 15.01.2008 р., узяте на податковий облік як платник податку на прибуток 17.01.2008 р. До цієї дати засновниками було сформовано статутний фонд ТОВ, до якого було внесено об’єкт основних фондів. Чи має право це підприємство — платник податку на прибуток протягом поточного 2008 року застосовувати положення абзацу першого підпункту 8.7.1 Закону про податок на прибуток щодо віднесення до складу валових витрат платника витрат, пов’язаних із поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, та нараховувати амортизаційні відрахування?

 

Відповідно до п.п. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон) платники податку мають право протягом звітного періоду віднести до валових витрат будь-які витрати, пов’язані з поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, у тому числі витрати на поліпшення орендованих основних фондів, у сумі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду.

Витрати, що перевищують зазначену суму, розподіляються пропорційно сумі фактично понесених платником податку витрат на поліпшення основних фондів груп 2, 3, 4 чи окремих об’єктів основних фондів групи 1 та збільшують балансову вартість основних фондів відповідних груп чи окремих об’єктів основних фондів групи 1 станом на початок розрахункового кварталу.

Відповідно до п. 11.1 ст. 11 Закону для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. У разі якщо особа береться на облік податковим органом як платник цього податку всередині податкового періоду, то перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, та закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду.

При цьому відповідно до п.п. 8.3.2. п. 8.3. ст. 8 Закону балансова вартість групи основних фондів (окремого об’єкта основних фондів групи 1) на початок розрахункового кварталу визначається за формулою:

Б(а) = Б(а-1) + П(а-1) - В(а-1) - А(а-1),

де Б(а) — балансова вартість групи (окремого об’єкта основних фондів групи 1) на початок розрахункового кварталу;

Б(а-1) — балансова вартість групи (окремого об’єкта основних фондів групи 1) на початок кварталу, що передував розрахунковому;

П(а-1) — сума витрат, понесених на придбання основних фондів, здійснення капітального ремонту, реконструкцій, модернізацій та інших поліпшень основних фондів, що підлягають амортизації, протягом кварталу, що передував розрахунковому;

В(а-1) — сума виведених з експлуатації основних фондів (окремого об’єкта основних фондів групи 1) протягом кварталу, що передував розрахунковому;

А(а-1) — сума амортизаційних відрахувань, нарахованих у кварталі, що передував розрахунковому.

Таким чином, оскільки станом на початок першого звітного періоду (і будь-якого з наступних звітних періодів поточного податкового року) новоствореного платника податку на прибуток сукупна балансова вартість всіх груп основних фондів дорівнювала нулю, протягом усього такого податкового року платник не має права на застосування абзацу першого п.п. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону.

При цьому цей платник податку на прибуток матиме право на застосування положень абзацу першого п.п. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону в податкових періодах наступного 2009 податкового року за умови, що станом на 01.01.2009 р. сукупна балансова вартість всіх груп основних фондів у податковому обліку такого платника не дорівнюватиме нулю.

Проте за умови використання зазначеного об’єкта основних фондів у господарській діяльності цього платника він має нараховувати амортизаційні відрахування в порядку, визначеному п.п. 8.3.1 п. 8.3 ст. 8 Закону, шляхом застосування відповідних норм амортизації до балансової вартості груп основних фондів на початок розрахункового кварталу починаючи з декларації за півріччя 2008 року.

Це було доведено в листі ДПАУ від 04.07.2008 р. № 13412/7/15-0217*.

* Див. «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 56, с. 8. —

Прим. ред.

Олексій Задорожний

,
 заступник директора Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Валентин Завгороднєв

,
 заступник директора Департаменту —
начальник відділу адміністрування податку на прибуток
 та податкових платежів Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно