Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про затвердження Змін до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Грудень, 2008/№ 103
Друк
Постанова від 14.11.2008 р. № 20-1

Міністерства та відомства України

 

Про затвердження Змін до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України

Постанова від 14 листопада 2008 року № 20-1

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2008 р. за № 1182/15873

(витяг)

 

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та пункту 12 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007 № 1261, правління Пенсійного фонду України

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1.

Затвердити Зміни до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (із змінами), що додаються.

<...>

Голова правління О. Зарудний

 

 

Затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 14 листопада 2008 р. № 20-1

Зміни до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2008 р. за № 1182/15873

 

1. У

пункті 5.1:

1.1. У підпункті 5.1.4:

а) абзац перший після слів «сплачується платниками» доповнити словами та знаками «(крім гірничих підприємств)»;

б) абзац другий викласти у такій редакції:

«Гірничі підприємства зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 28 календарних днів з дня закінчення цього періоду».

1.2. Підпункт 5.1.6 доповнити абзацом п’ятим такого змісту:

«Остаточний розрахунок зі сплати страхових внесків за базовий звітний період здійснюється гірничими підприємствами не пізніше ніж через 28 календарних днів з дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески».

2.

Пункт 6.6 після слів «Додаткові пенсії» доповнити словами, знаками та цифрою «додаткові витрати на виплату підвищеного розміру пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»».

3.

Абзац третій пункту 10.1 після слів «фактичної сплати страхувальником» доповнити словом «включно».

4

. Пункт 12.1 викласти в такій редакції:

«12.1. Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами Пенсійного фонду України відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 775 «Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов’язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування».

5.

Додаток 5 до Інструкції виключити.

6. У

додатку 23 до Інструкції речення «Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за звітний період (заповнюється відповідно до наказу Держкомстату України від 28.09.2005 № 286, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за № 1442/11722) _______» доповнити словами, цифрами та знаками «у тому числі: середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (заповнюється відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 № 42, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.02.2007 за № 117/13384) ________»*.

* Додаток 23 у новій редакції розміщено в середині цього номера газети. —

Прим. ред.

Директор департаменту надходження доходів В. Литвиненкокоментар редакції

Унесено зміни до Інструкції зі сплати внесків до Пенсійного фонду

Переважно зміни, унесені до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, пов’язані з приведенням її у відповідність до Закону України «Про престижність шахтарської праці» від 02.09.2008 р. № 345-VI, який набув чинності з 16.09.2008 р.

Так, згідно із зазначеним Законом гірничі підприємства зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період,

не пізніше ніж через 28 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У зв’язку з цим було внесено відповідні зміни до пп. 5.1.4 і 5.1.6 Інструкції № 21-1.

Додаткові витрати

на виплату підвищеного розміру пенсії відповідно до ст. 8 Закону № 345 не включаються до розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що підлягають відшкодуванню підприємствами, тобто фінансування таких додаткових витрат здійснюватиметься за рахунок коштів держбюджету (п. 6.6 Інструкції № 21-1).

Уточнено порядок нарахування пені на суму недоїмки зі сплати страхових внесків та несвоєчасно сплачених фінансових санкцій:

день фактичної сплати (погашення) недоїмки або фінансових санкцій страхувальником уключається до кількості днів прострочення платежу (п. 10.1 Інструкції № 21-1).

Постановою, що коментується, змінено додаток 23 до Інструкції № 21-1, який щомісячно подається страхувальниками. Так, у додатку 23 «Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до Інструкції № 21-1 із середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу за звітний період окремим рядком виділено показник, «у тому числі середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність».

Слід мати на увазі, що цей показник за відповідні календарні місяці повинен буде кореспондувати з аналогічним показником, але вже за відповідний календарний рік, що відображається за рядком 02 статистичного звіту за формою № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів». Нагадаємо: такий показник за рік визначається шляхом підсумовування показників середньооблікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність, за кожний місяць окремо протягом року та діленням на кількість місяців у році — 12 (дільник дорівнює 12 і для підприємств, зареєстрованих не з початку року).

За зміненою формою додаток 23 до Інструкції № 21-1 уперше необхідно буде подавати в січні 2009 року (за грудень 2008 року).

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі