Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Граничні строки подання розрахунку та сплати єдиного податку, що закінчуються у вихідний або святковий день, подовжуються на один наступний робочий день

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2008/№ 12
В обраному У обране
Друк
Стаття

Граничні строки подання розрахунку та сплати єдиного податку, що закінчуються у вихідний або святковий день, подовжуються на один наступний робочий день

Чи можна подати розрахунок про сплату єдиного податку та сплатити його в найближчий робочий день, якщо останній день строку подання розрахунку чи сплати єдиного податку припадає на вихідний або святковий день?

 

Відповідно до статті 3 Указу Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 28 червня 1999 року № 746/99 (далі — Указ) суб’єкти підприємницької діяльності — юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до статті 4 Указу за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб’єкти малого підприємництва — юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, а також копії платіжних доручень про сплату єдиного податку за звітний період з відміткою банку про зарахування коштів.

При цьому Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-III не встановлює єдиних порядку та строків сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), оскільки у п. 1.2 ст. 1 цього Закону встановлено, що податкове зобов’язання — це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України. Тобто якщо спеціальним законом з питань сплати окремого податку встановлено інші граничні строки сплати податку, ніж ті, що встановлені зазначеним Законом, то діють положення закону з питань оподаткування окремим податком. Крім того, єдиний податок не включено до переліку видів податків і зборів (обов’язкових платежів), що передбачені Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.91 р. № 1251-XII, зі змінами і доповненнями.

Якщо останній день строку подання розрахунку чи сплати єдиного податку припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.

Відповідні роз’яснення були надані в листі Державної податкової адміністрації України від 27.03.2001 р. № 4016/7/15-1317.

 

Наталія ХОЦЯНІВСЬКА, директор департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно