Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Платники податку з власників транспортних засобів

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2008/№ 13
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Платники податку з власників транспортних засобів

Хто є платником податку з власників транспортних засобів?

(м. Рівно)

Насамперед зазначимо, що до числа платників податку з власників транспортних засобів (транспортного податку) потрапляють як юридичні, так і фізичні особи. Так, згідно зі

ст. 1 Закону № 1963 платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є (1) підприємства, установи та організації — юридичні особи, у тому числі іноземні юридичні особи, а також (2) громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст. 2 Закону № 1963 є об’єктами оподаткування.

Отже, для сплати транспортного податку необхідно, щоб одночасно дотримувалися такі умови:

— транспортний засіб має бути

власним;

— транспортний засіб повинен бути

зареєстрованим згідно з чинним законодавством (у зв’язку з цим нагадаємо, що Правила державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів всіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок затверджено постановою КМУ від 07.09.98 р. № 1388; Правила державної реєстрації та обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних та меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів затверджено наказом Міністерства аграрної політики України від 11.06.2004 р. № 221; облік і реєстрація водних транспортних засобів здійснюється відповідно до гл. 2 Кодексу торгового мореплавання України від 23.05.95 р. № 176/95-ВР та Порядку ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України, затвердженого постановою КМУ від 26.09.97 р. № 1069);

— транспортний засіб має належати до

об’єктів обкладення транспортним податком, установлених ст. 2 Закону № 1963.

 

Людмила Солошенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно