Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Строки сплати податку з власників транспортних засобів

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2008/№ 13
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Строки сплати податку з власників транспортних засобів

В які строки фізичні та юридичні особи — власники транспортних засобів зобов’язані сплачувати транспортний податок?

(м. Кривий Ріг)

Строки сплати податку з власників транспортних засобів установлено

ст. 5 Закону № 1963. Фізичні особи — власники транспортних засобів, що є об’єктом оподаткування, повинні сплатити податок з власників транспортних засобів у такі строки:

— перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією або перереєстрацією транспортного засобу;

— щорічно або один раз на два роки перед технічним оглядом. При цьому сплату податку має бути здійснено не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. Порядок проведення державного технічного огляду транспортних засобів викладено в

Правилах проведення техогляду.

Для

юридичних осіб ст. 5 Закону № 1963 установлено поквартальну сплату податку з власників транспортних засобів. Сплату має бути здійснено до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом. При цьому податківці для сплати податку не застосовують правило про перенесення строків сплати.

Для сплати квартальних сум цього податку

на 2008 рік такими граничними днями будуть:

— за І квартал — 14 квітня;

— за II квартал — 14 липня;

— за III квартал — 14 жовтня;

— за IV квартал — 14 січня 2009 р.

За

придбані протягом року автомобілі транспортний податок, нарахований для нового автомобіля або такого, що був у користуванні (при першій реєстрації), за весь рік, а для інших (які були раніше зареєстровані в Україні) за місяці, що залишилися до кінця року, сплачується виключно перед їх реєстрацією в органах Державтоінспекції.

Згідно зі

ст. 3 Закону № 1963 податок з власників транспортних засобів сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів.

Власники наземних транспортних засобів перераховують його на спеціальні рахунки територіальних дорожніх фондів республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджетів міст Києва та Севастополя, а власники водних транспортних засобів — до бюджетів органів місцевого самоврядування (місцевих бюджетів).

Наталія Дзюба, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно