Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Автомобіль украли: з якого періоду не платити транспортний податок

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2008/№ 13
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Автомобіль украли: з якого періоду не платити транспортний податок

У січні 2008 року зі стоянки підприємства викрадено автомобіль ВАЗ 2115. Підприємство відразу ж направило заяву до відповідних органів, і в тому ж місяці за цим фактом було порушено кримінальну справу. З якого періоду підприємство має право не платити транспортний податок за вкрадений автомобіль?

(м. Київ)

Запитання виникло не випадково. Згідно з

абзацом третім ст. 6 Закону № 1963 у разі крадіжки транспортного засобу податок його власником не сплачується, якщо факт крадіжки підтверджено відповідними документами органів, які порушили кримінальну справу. Проте період, з якого податок не сплачується, зазначена норма Закону № 1963 не застережує.

Вважаємо, що при крадіжці транспортного засобу податок за нього не потрібно сплачувати вже

з місяця, наступного за місяцем, в якому встановлено факт викрадення автомобіля. Це пояснюється тим, що хоча транспортний податок наразі сплачується поквартально (ст. 5 Закону № 1963), проте періодом для перерахунку на сьогодні в Законі № 1963 є місяць, а не квартал.

У цьому випадку підприємству за аналогією з продажем авто (див. докладніше на с. 44) потрібно подати уточнюючий Розрахунок з перерахованою сумою транспортного податку та Довідку до нього.

Якщо ж викрадений транспортний засіб у поточному році буде знайдено та повернено власнику, він зобов’язаний буде протягом 10 днів з дня закриття справи про крадіжку за аналогією з придбанням авто (див. докладніше на с. 43) подати до податкового органу уточнений Розрахунок та сплатити податок за місяці, що залишилися до закінчення поточного року, включаючи місяць, в якому цей транспортний засіб знайдено.

Наталія Дзюба, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно