Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Перерахунок балансової вартості запасів при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2008/№ 14
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Перерахунок балансової вартості запасів при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну

Підприємство до 01.10.2006 р. перебувало на загальній системі оподаткування. Після зазначеної дати воно перейшло на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 6 %. З І кварталу 2007 року суб’єкт господарської діяльності знову є платником податку на прибуток.

До переходу на сплату єдиного податку вартість запасів підприємства складала 103298 грн., а після повернення на загальну систему оподаткування — 100973 грн. Яку вартість запасів на початок звітного року необхідно відобразити при розрахунку приросту (убутку) їх балансової вартості в декларації з податку на прибуток за І квартал 2007 року?

(м. Кіровоград)

Оскільки процедуру переходу підприємства з однієї системи оподаткування на іншу законодавцем не врегульовано, платники податків тривалий час керувалися роз’ясненнями головного податкового відомства з цього питання. Так, у

листі ДПАУ від 24.05.2000 р. № 7075/7/15-1117 // «Податки та бухгалтерський облік», 2000, № 27, а також у консультації, опублікованій у «Віснику податкової служби України», 2003, № 16 було зазначено, що залишки запасів єдиноподатника на момент переходу включаються до перерахунку приросту/убутку запасів за п. 5.9 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (далі — Закон про податок на прибуток) як залишки на початок першого звітного періоду платника податку на прибуток (графа 3 таблиці 1 додатка К 1/1).

Згодом позиція головного податкового відомства змінилася. Про це свідчать

листи від 07.09.2006 р. № 16636/7/31-3017 // «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 83; від 06.02.2007 р. № 2169/7/15-0217 // «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 21. Як випливає з цих листів, вартість запасів, придбаних та оприбуткованих у період сплати єдиного податку, не відображається в таблиці 1 додатка К 1/1 до декларації з податку на прибуток і не враховується при перерахунку за п. 5.9 Закону про податок на прибуток. Пояснюється це тим, що витрати на їх придбання не було включено до складу валових витрат. Виняток зроблено лише для запасів, придбаних платником податку в період перебування на загальній системі оподаткування.

Отже, при заповненні декларації з податку на прибуток за І квартал 2007 року у графі 3 таблиці 1 додатка К 1/1 необхідно зазначити вартість запасів, що

придбані під час перебування на загальній системі оподаткування та залишилися в розпорядженні підприємства. Оскільки вартість запасів підприємства до переходу на спрощену систему оподаткування становила 103298 грн., то при розрахунку приросту (убутку) запасів на початок року необхідно поставити частину вартості невитрачених запасів.

Звичайно ж, при такому підході виходить, що підприємство внаслідок продажу запасів, придбаних на спрощеній системі оподаткування, відображає тільки валові доходи, а валових витрат у нього немає. Тому при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну доцільно було позбутися залишків запасів на 31.12.2006 р., придбаних у періоді сплати єдиного податку.

Марина Ковенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно