Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Визначення розрахункового періоду при розрахунку лікарняних, якщо працівник відпрацював менше ніж 6 календарних місяців

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Січень, 2008/№ 6
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Визначення розрахункового періоду при розрахунку лікарняних, якщо працівник відпрацював менше ніж 6 календарних місяців

 

Працівника після звільнення з попереднього місця роботи 29 червня 2007 року прийнято на нове місце роботи в перший робочий день липня — 2 липня 2007 року (понеділок), а захворів він 14 грудня 2007 року. За який розрахунковий період необхідно обчислювати його середню заробітну плату при розрахунку лікарняних?

(м. Харків)

 

Правила розрахунку середньої заробітної плати при розрахунку лікарняних визначено в

Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженому постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Відповідно до

пунктів 4, 5 і 6 Порядку № 1266 існує три варіанти визначення розрахункового періоду при обчисленні середньої заробітної плати при розрахунку лікарняних.

1. У загальному випадку згідно з

п. 4 Порядку № 1266 розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для застрахованих осіб, є останні 6 календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настала тимчасова непрацездатність.

2. Якщо ж працівник працював і за нього сплачувалися страхові внески

менше ніж за 6 календарних місяців перед настанням тимчасової непрацездатності, то згідно з п. 5 Порядку № 1266 середня заробітна плата для розрахунку йому лікарняних обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), в яких сплачено страхові внески.

3. Якщо ж такий працівник працював менше календарного місяця перед настанням хвороби, то відповідно до

п. 6 Порядку № 1266 середня заробітна плата обчислюється за фактично відпрацьований час перед настанням хвороби.

Виходячи з умов, зазначених у запитанні, працівник пропрацював менше 6 календарних місяців перед настанням хвороби, що відповідає умові, зазначеній у другому варіанті, отже, розрахунковий період при розрахунку лікарняних визначається згідно з

п. 5 Порядку № 1266.

Виникає запитання, чи включати місяць прийняття працівника на підприємство до розрахункового періоду при розрахунку середньої заробітної плати для оплати лікарняних, якщо його прийнято на роботу з першого робочого дня, який не збігається з першим календарним днем унаслідок того, що перший календарний день місяця є вихідним днем. З формальної точки зору працівник у липні почав працювати не з першого календарного числа. Проте

фактично він відпрацював всі робочі дні цього місяця і страхові внески за липень сплачено як за цілий місяць.

Фахівці

Мінпраці в листі від 19.10.2007 р. № 595/020/99-07 відповіли на це запитання формально. Повторюючи норми положення п. 5 Порядку № 1266 вони зробили акцент на наведеному в дужках уточненні «з першого числа до першого числа». Автори зазначеного листа роз’яснили, що якщо працівника прийнято на роботу не з першого числа (незважаючи на те що день прийняття є першим робочим днем у цьому місяці), то такий місяць до розрахункового періоду не включається. Інакше кажучи, незважаючи на те що працівник відпрацював усі робочі дні місяця, такий місяць не буде включено до розрахункового періоду.

Отже, при розрахунку середньої заробітної плати для оплати лікарняних для працівника, прийнятого на роботу 2 липня 2007 року, який захворів 14 грудня 2007 року, розрахунковим періодом буде 01.08.2007 р. — 30.11.2007 р.

Ольга Маханько, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно