Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо тлумачення терміна «Питні та санітарно-гігієнічні потреби»

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Січень, 2008/№ 7
Друк
Лист від 10.12.2007 р. № 4427/2/11-07

Щодо тлумачення терміна «Питні та санітарно-гігієнічні потреби»

Лист Державного комітету України по водному господарству від 10.12.2007 р. № 4427/2/11-07

 

Держводгосп розглянув <...> звернення стосовно роз’яснень до поняття «використання води для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб» і повідомляє.

Згідно з чинним законодавством поняття «використання води для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб»

не має чіткого визначення.

Однак на практиці використовується наступне тлумачення цього терміна.

«Питні та санітарно-гігієнічні потреби» — це використання води для пиття, побутових цілей для забезпечення оптимальних чи допустимих умов життєдіяльності людини (використання для особистої гігієни, користування туалетом, для підтримання порядку у приміщеннях тощо).

Враховуючи викладене, комітет підтримує <...> пропозицію щодо необхідності правової регламентації цього питання. При подальшій розробці нормативно-правової бази

будуть внесені відповідні пропозиції, що стосуються питного водопостачання.

Заступник голови комітету М. Бабичкомментарі редакції

Держводгосп роз’яснює, що таке вода для питних і санітарно-гігієнічних потреб

Загальновідомо, що згідно з Порядком справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів і збору за користування водами для потреб гідроенергетики та водного транспорту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.99 р. № 1494, збір за використання водних ресурсів не справляється за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.

На жаль, ні цей документ, ні Інструкція про порядок обчислення та справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів і збору за користування водами для потреб гідроенергетики та водного транспорту, затверджена наказом Мінфіну, ДПАУ, Мінекономіки, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.99 р. № 231/539/118/219, не уточнюють, що розуміється під цим терміном.

Ця проблема не нова, і податківці звертали на неї увагу (див., наприклад, «Вісник податкової служби України», 2007, № 35). Розуміючи необхідність унесення змін до законодавства, вони з посиланням на проект Закону України «Про збір на спеціальне водокористування» навели дещо інше визначення: використання води для задоволення санітарно-гігієнічних потреб — використання води для пиття, використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах та умивальниках; використання води для утримання житлових приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

У цьому листі Держводгосп запропонував своє бачення цього терміна. Але, по суті, воно не відрізняється від наведеного податківцями у згаданій вище консультації.

Дмитро Костюк

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі