Про сплату страхових внесків до ПФУ у 2008 році
Лист ПФУ від 08.01.2008 р. № 120/03-20
У зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі — Закон) Пенсійний фонд України повідомляє.
Ураховуючи положення підпункту 4 пункту 30 розділу II Закону у 2008 році страхові внески, що перераховуються страхувальниками, зазначеними в пунктах 1, 2 і 5 статті 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до солідарної системи, сплачуються в розмірі 33,2 відсотка. При цьому страхувальники, зазначені в пунктах 1 і 2 статті 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за найманих працівників з числа осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації та бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, сплачують страхові внески в розмірі 42 відсотки і за працюючих інвалідів — 4 відсотки. Підприємства всеукраїнських громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, страхові внески сплачують за ставкою 4 відсотки від об’єкта оподаткування для всіх працівників цих підприємств.
Платники фіксованого сільськогосподарського податку сплачують страхові внески за найманих працівників за ставкою 19,92 відсотка від об’єкта оподаткування і за ставкою 33,2 відсотка за осіб, які виконують роботи за угодами цивільно-правового характеру. Кошти для компенсації Пенсійному фонду України суми втрат від застосування спеціальної ставки платниками фіксованого сільськогосподарського податку розраховуються як різниця між коштами, сплаченими за спеціальною ставкою, і коштами, які було б сплачено при застосуванні ставки в розмірі 33,2 відсотка.
Установлено новий розмір страхових внесків для застрахованих осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та фізичних осіб, які виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими договорами
, у тому числі для членів творчих спілок, творчих працівників, які є членами творчих спілок, військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу (крім застрахованих осіб, визначених абзацами третім — восьмим пункту 4 і пунктом 5 статті 4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»), а саме:2 відсотки із сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, яке включається до складу загального оподатковуваного доходу.
За осіб, зазначених у пунктах 8, 13 і 14 статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески до солідарної системи сплачуються із коштів відповідних бюджетів у розмірі 40 відсотків мінімального страхового внеску, розрахованого із застосуванням ставки в 33,2 відсотка.
Мінімальний страховий внесок у 2008 році розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, установленої статтею 59 розділу І Закону, а саме:
з 1 січня 2008 року — 515 грн. на місяць;
з 1 квітня 2008 року — 525 грн. на місяць;
з 1 жовтня 2008 року — 545 грн. на місяць;
з 1 грудня 2008 року — 605 грн. на місяць.
Максимальна величина фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу у 2008 році дорівнює п’ятнадцяти розмірам прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб. Отже, ураховуючи розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, затвердженого статтею 58 розділу І Закону, ця величина складає:
з 1 січня 2008 року — 9495 грн.;
з 1 квітня 2008 року — 9705 грн.;
з 1 липня 2008 року — 9735 грн.;
з 1 жовтня 2008 року — 10035 грн.
У 2008 році продовжує діяти встановлений порядок розрахунку за страховими внесками платниками спрощеної системи оподаткування та порядок обліку сум сплачених страхових внесків і частини єдиного та фіксованого податків, які надійшли до бюджету Фонду від органів Державного казначейства України.
Згідно з пунктом 31 розділу II і пунктом 2 Прикінцевих положень Закону дію законів України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 22 жовтня 1998 року» № 208-ХIV та від 15 липня 1999 року № 967-ХIV продовжено до 31 грудня 2008 року.
При цьому
збір з купівлі-продажу валюти протягом 2008 року справляється з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривні в розмірі 0,5 відсотка. Розмір збору з інших господарських операцій не змінився.Заступник голови правління В. Короневський
комментарі редакції
Утримання до Пенсійного фонду з 1 січня 2008 року складають 2 % від об’єкта оподаткування
У листі, що коментується, ПФУ повідомляє платників про зміни, які відбулися з 2008 року у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. № 107-VI (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 4).
Головна зміна, що стосується сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, унесена зазначеним законом, полягає в тому, що з 1 січня 2008 року встановлено новий розмір страхових внесків для застрахованих осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та фізичних осіб, які виконують роботи згідно з цивільно-правовими договорами. Такі застраховані особи сплачують
2 % із сум доходу у вигляді заробітної плати, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, допомоги по тимчасовій непрацездатності, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов цивільно-правового договору.Збір з купівлі-продажу валюти протягом 2008 року справляється з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривні в розмірі 0,5 %.
Платники фіксованого сільськогосподарського податку у 2008 році сплачують страхові внески за найманих працівників за ставкою 19,92 % від об’єкта оподаткування і за ставкою 33,2 % за осіб, які виконують роботи за угодами цивільно-правового характеру.
Розміри решти внесків до Пенсійного фонду та зборів з інших господарських операцій до Пенсійного фонду залишилися колишніми.
Тетяна Онищенко